Seriale na podstawie powieści Harlana Cobena – 7 propozycji

j
}

Data: 4 grudnia 2021

Harlan Coben bez wątpienia plasuje się w czołówce najlepszych pisarzy kryminalnych. Na swoim koncie ma niezliczone tytuły, które zyskały miano bestsellera i rzeszę fanów. Swoim stylem wciąga nas w mroczne i niewyjaśnione zbrodnie, które coraz częściej zaczynają służyć jako materiał na małe ekrany. Seriale na podstawie powieści Harlana Cobena zawsze przyciągają zarówno fanów książek, jak i serialomaniaków.

Niewinny

bez tytulu
fot. netflix

Przed dziesięcioma laty Mateo jako dobry i uczynny człowiek interweniował w trakcie bójki. Przypadkiem zabił człowieka i został skazany. Teraz wiedzie żywot byłego skazańca, na zawsze ze stygmatem i na zawsze z uprzedzeniami i kartoteką. Stara się jednak ułożyć życie na nowo, dlatego też wraz z ciężarną narzeczoną postanawiają kupić dom i w nim budować rodzinę. Plany jednak krzyżują się po otrzymaniu tajemniczego telefonu, który rujnuje im życie i pogarsza sprawy.

W głębi lasu

s 560 234
netflix

Paweł Kopiński jest warszawskim prokuratorem, który wiedzie dobre i porządne życie. Jednak za maską szczęśliwego człowieka wciąż nie może otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach w trakcie letniego obozu. Niespodziewanie policja odnajduje zwłoki chłopca, który prawdopodobnie zaginął wraz z siostrą Kopińskiego. Wznawiają śledztwo, jednak nikt nie spodziewał się, że doprowadzi ono do ujawnienia głęboko skrywanych rodzinnych sekretów, przez które kariera prokuratora może lec w gruzach.

Jedyna szansa

jedyna szansa

W domu Alice Lambert dochodzi do tragedii – zostaje postrzelona i trafia do szpitala. Tam dowiaduje się, że tego samego wieczoru jej mąż został zamordowany, a córka zaginęła. Przez brak śladów i poszlak policja stawia ją jako główną podejrzaną. Zdesperowana i przerażona kobieta postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę, udowodnić swoją niewinność, odnaleźć córkę i pomścić śmierć męża. Nie wie jednak, że wkracza w niebezpieczną grę, która może zaprzepaścić jej lekarską karierę tak samo, jak oskarżenie o dokonaniu zbrodni.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze polskie seriale o prawnikach - Proszę wstać, sąd idzie!

Nieznajomy

nieznajomy

Sieć tajemnic, kłamstw i zagadek, która z każdą chwilą zdaje się oplatać Adama Price’a coraz mocniej i ciaśniej, ściągając go do nieufności do własnej żony. Wszystko to za sprawą nieznajomej kobiety, która pewnego dnia zjawia się w życiu Adama i zarzuca jego żonie Corinne straszliwy występek. Jego podejrzenia nasilają się, gdy dwóch detektywów otwiera śledztwo w dziwacznej sprawie. W całą sprawę wplątują się dzieci i komplikują rodzinną sytuację.

Safe

Seriale na podstawie powieści Harlana Cobena przyciągają nawet "Dextera"!

Owdowiały chirurg mieszka w zamożnej dzielnicy wraz ze swoją córką. Dziewczyna znika w tajemniczych okolicznościach razem ze swoim chłopakiem, z którym wyszła na imprezę. Mężczyzna zaczyna poszukiwania córki, przepytując nawet swoich najbliższych. W trakcie śledztwa odkrywa mroczne tajemnice swoich najbliższych, które zmieniają jego relacje. Ktoś jednak zostawia mu anonimowe wskazówki i tropy, dzięki którym ma nadzieję na odnalezienie dziewczyny żywej.

Tylko jedno spojrzenie

tylko jedno spojrzenie

Eva i Bastian Beaufils od piętnastu lat wiodą szczęśliwe życie zgranego małżeństwa. Pewnego dnia mężczyzna znika bez śladu. Kobieta bez względu na wszystko pragnie odnaleźć ukochanego i rozpoczyna poszukiwania. W trakcie swojego śledztwa odkrywa jednak, że Bastian nie do końca był z nią szczery. Nowe informacje i dawno skrywane tajemnice męża zaczynają wychodzić na jaw, a Eva zaczyna zastanawiać się, czy na pewno znała tego człowieka. Co najważniejsze – czy jej dotychczasowe życie nie było jednym wielkim kłamstwem?

Bez pożegnania

bez pozegnania

Dziesięć lat po tragedii i utracie dwóch najbliższych osób, Guillaume jest gotowy, by rozpocząć nowy etap w życiu i żyć szczęśliwy wraz ze swoją ukochaną. Ta jednak znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Chłopak za wszelką cenę pragnie ją odnaleźć, więc zaczyna szukać poszlak, które do niej doprowadzą. Wpada jednak w sieć mrocznych tajemnic, w centrum których zdaje się być jego matka. Guillaume nie poddaje się jednak i zagłębia się w sekrety najbliższych.

ZOBACZ TEŻ  W głębi lasu – oryginalna polska produkcja Netflixa zadebiutuje już w przyszłym roku!

Podsumowanie – Seriale na podstawie powieści Harlana Cobena

Seriale na podstawie powieści Harlana Cobena są pełne tajemniczych zbrodni, niewyjaśnionych zaginięć, poszukiwań i śledztw, które wciągają swoją fabułą i ciekawymi rozwiązaniami. Mimo że lista zawiera tylko 7 pozycji, to dopiero początek ekranizacyjnej przygody twórcy. Może macie swoje już zekranizowane faworyty? Albo dopiero czekacie na swój ulubiony tytuł/ Dajcie koniecznie znać!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze