Najlepsze seriale akcji Netflixa – 9 propozycji

}

Data: 20 grudnia 2021

Kryminały, thrillery, seriale akcji. Każdy gatunek ma swoich ulubieńców, a do 2021 roku powstało mnóstwo produkcji, których nie sposób zapomnieć, łączących często wszystkie z obecnie wymienionych konwencji. Na platformy streamingowe jak boomerang wracają seriale, które warto na nowo sobie przypomnieć albo spróbować obejrzeć po raz pierwszy. Większość naszych ulubionych, które przedstawiliśmy poniżej, swoją premierę miało dobrych kilka lat temu. Jednak dalej potrafimy mieć przy nich gęsią skórkę. Chcieliśmy podzielić się z wami naszymi propozycjami, ale tym razem skupiliśmy się na jednym portalu. Przed wami najlepsze seriale akcji Netflixa, które w dalszym ciągu są dostępne, ale kto wie na jak długo? Dlatego zachęcamy do odrobienia zaległości!

The Punisher

The Punisher 1
Marvel’s The Punisher

Naszą listę otwiera świetnie znany fanom komiksów Marvela – „The Punisher”!

Serial w całości poświęcony jest tytułowemu antybohaterowi, który za wszelką cenę pragnie poznać tajemnice, prawdopodobnie, największego spisku od lat będącego częścią rodziny Frank’a Castle (Jon Bernthal). Takie imię naprawdę nosi główna postać działająca pod pseudonimem Punisher.

Wszystko zaczyna się w momencie, kiedy Frankowi udaje się pomścić zmarłą żonę i dzieci. Dlaczego musiał to zrobić? O jego historii możemy dowiedzieć się z komiksów bądź z ich ekranizacji powstałej w 2004 roku. Nosi ona ten sam tytuł, co serial.

Wracając, po dokonanej zemście mężczyzna pozoruje własną śmierć, aby w spokoju przeżyć kolejne lata życia, chociaż dobrze wie, że nie będzie to takie proste. Wydarzenia z przeszłości oraz wspomnienia wracają czasem jak boomerang. Nasz bohater również musi się z nimi mierzyć na co dzień, czego nie ułatwia nagła wiadomość od jednego z hakerów, który dobrze wiedział, gdzie szukać nadal żyjącego Franka.

Niedługo po tym, Punisher ponownie zaczyna swoją krucjatę, podczas której wychodzą na jaw niewygodne fakty. Czy Frank poradzi sobie z prawdą? W jaki sposób stawi czoła kolejnemu złu, które czeka za rogiem?

Orphan Black

Najlepsze seriale akcji Netflixa - Orphan Black

Kolejny bardzo dobry serial akcji i kolejny spisek, którego konsekwencje odbiją się na wszystkich w niego wciągniętych.

Młoda kobieta Sarah Manning (Tatiana Maslany) jest sierotą znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Zrezygnowana bohaterka tuła się po mieście, pragnąc znaleźć dla siebie choć odrobinę szczęścia.

Przez przypadek staje się ona świadkiem samobójstwa pewnej kobiety. Po zobaczeniu jej twarzy uświadamia sobie, jak łudząco są do siebie podobne. Jakby Sarah patrzyła się we własne odbicie w lustrze.

Bohaterka wpada na szalony pomysł, a wszystko po to, aby poprawić swój standard życiowy. Przejmuje tożsamość kobiety wraz z kontem bankowym, chłopakiem czy też zawodem wykonywanym przez zmarłą. Bohaterka liczy się z każdym ryzykiem, ale nie jest jednak świadoma ogromnego niebezpieczeństwa, które wkrótce ma nadejść.

Po pewnym czasie Sarah odkrywa, że może być tak naprawdę klonem kobiety, a może to kobieta była jej klonem? A co jeśli osób podobnych do bohaterki jest więcej?

Dajcie znać w komentarzach, czy zdążyliście obejrzeć już „Orphan Black” oraz czy podobała wam się fabuła serialu!  

Snowpiercer

snowpiercer s1 fhd

Seriale akcji mogą mieć również swój postapokaliptyczny charakter. Jednym z nich jest „Snowpiercer”.

Ze względu na coraz bradziej pogarszający się klimat spowodowany w głównej mierze działalnością człowieka, Ziemia stała się zamarznietą, bezludną (prawie) planetą. Temperatury osiągnęły tak niski poziom, że wszyscy ginęli w ciągu kilkunastu minut. Ci, którzy mieli szansę przeżyć, zostali przetransportowani do ogromnego pociągu – tytułowego Snowpiercera – przemierzającego bezustannie pustkowia pełne lodu.

Snowpiercer został podzielony na 1001 wagonów. Do ostatniego siłą dostali się ludzie, których nie stać było na bilet w jedną stronę. Dodatkowo podzielono pociąg na trzy klasy, również społeczne. System wprowadzał więc ogromne dysproporcje w korzystaniu z dóbr pociągu. Brak równości między podróżującymi zaczął wiązać się z wieloma aktami agresji – m.in. z zabójstwami. Aby znaleźć ludzi odpowiedzialnych za nie, kierowniczka pociągu zmuszona jest poprosić o pomoc byłego detektywa i policjanta, który swoje miejsce ma w ostatnim wagonie. Zagłodzony, bezsilny i pragnący zemsty mężczyzna, aby uratować resztę swoich przyjaciół, zgadza się na współpracę. Jednak ta zaczyna budzić niepokój wśród najbogatszych.  

ZOBACZ TEŻ  Dom z papieru sezon 5. - poznajcie nowe postaci

Umbrella Academy

umbrellaacademy123

Amerykański serial akcji, w którym główną rolę grają superbohaterowie. Swoją premierę miał w 2019 roku i do tej pory nagrano dwa sezony. Warto go obejrzeć szczególnie dla obsady oraz efektów specjalnych, a także mocno rozbudowanych wątków.

Fabuła serialu zaczyna się w 1989 roku, dokładniej 1. października. W tym samym dniu 43 kobiety z całego świata, pomimo że nic nie wskazywało na to, aby były w ciąży, zaczynają rodzić dzieci o niezwykłych zdolnościach. Żadna z nich nie chciała mieć nic wspólnego z bękartami, toteż najczęściej oddawały je w ręce innych ludzi.

Siedmioro dzieci zostało zaadaptowanych przez miliardera – sir Reginalda Hargreevesa (Colm Feore). Wiedział on, z jaką młodzieżą będzie miał do czynienia. Zaczął uważnie przyglądać się ich dorastaniu. Uczył ich opanowania, a zarazem rozwijania swoich umiejętności w sposób bezpieczny dla bohaterów. Był swego rodzaju naukowcem, dążącym do pogłębiania swojej wiedzy, czasami nawet kosztem swoich zaadoptowanych dzieci.

Rodzeństwo jednak przestało dbać o siebie wzajemnie, doszło do kłótni, przez którą opuścili rodzinny dom i każdy z nich poszedł w swoją stronę.

Spotkali się z powrotem w momencie, kiedy dostali wiadomość o nagłej śmierci ojca. Wszyscy niechętnie pojawili się na pogrzebie. Jednak tajemnice przeszłości oraz samego naukowca zaczęły powoli ciekawić rodzeństwo. Wspólnie podjęli decyzję odnalezienia odpowiedzi na wciąż nurtujące ich pytania, łącznie z tym, jak zginął sir Reginald. Okazuje się, że to co kiedyś było według nich oczywiste, wcale takie nie jest.

Dom z papieru

dom z papieru
Źródło grafiki: Netflix

Bijący rekordy popularności hiszpański serial akcji, ale również i thriller, który po swojej premierze w 2017 roku przejął Netflixa.

Opowiada on historię ośmiu przestępców, którzy zapragnęli się wzbogacić. Ale od początku. Pewien mężczyzna, który przybrał pseudonim Profesor, zaprasza do swojej siedziby, która w środku przypomina trochę szkołę, młodych ludzi. Nie znają oni siebie wzajemnie, a łączy ich jedynie umiejętne igranie z prawem. Należą oni m.in. do grupy oszustów czy złodzieji.

Profesor przedstawia im plan dotyczący napadu na hiszpańską mennicę narodową. Po wykonaniu zadania obiecuje im bogactwo oraz możliwość lepszego życia. Zainteresowani akcją bohaterowie przyjmują przydomki odpowiadające poszczególnym krajom i w maskach przypominających twarz Salvadora Dali wkraczają do mennicy, sprawnie ją przejmując.

Zaczyna się wielki pościg. Bezradna policja próbuje na wszelkie sposoby wymusić poddanie się przestępców. Główna policjantka Raquel (Itziar Ituno) zrobi wszystko, aby dostać się do mennicy i na długie lata wsadzić do więzienia zamaskowanych bohaterów. Jednak Profesor okazuje się być zawsze o krok przed nią. Jaki będzie tego finał? Dajcie w komentarzach znać, czy widzieliście serial. Jeśli tak, to jakie oceny według was powinien dostać? Już niebawem na platformie pojawi się ostatnia część kultowego „Domu z papieru”. Nie możemy się doczekać!

Daredevil

daredevil

Bardzo dobrze oceniany serial w reżyserii Phila Abrahama.

Główne wątki mają również charakter gatunku kryminalnego, toteż jego fani również powinni przyjrzeć się „Daredevilowi”.

Akcja serialu dzieje się w Nowym Jorku. Jego ulice zamieszkuje Matt Murdock (Charlie Cox), który stracił wzrok będąc jeszcze małym chłopcem. Jednak brak możliwości widzenia sprawił, że bohaterowi zaczęły się nasilać inne zmysły.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale Sci-Fi TOP 37

Za dnia pozostaje on w swoim zawodzie prawnika, ale wieczorami zamaskowany Murdock postanawia walczyć z przestępczością i likwidować każde niebezpieczeństwo. Staje się to jego pasją, chociaż zaczyna stwarzać zagrożenie wśród niebezpiecznych bandytów. Sprawdźcie sami, jakie konsekwencje czekają na tych, którzy podejmą się igrania z prawem.

Na początku naszej listy wspomnieliśmy o serialu „The Punisher”, który wiąże się z historiami zawartymi w komiksach Marvela. „Daredevil” również należy do bohaterów serii!

Dodatkowo w 2003 roku powstała ekranizacja komiksu o tym samym tytule, co póżniejszy serial. Osobiście jednak uważamy, że serial bardziej przykuwa naszą uwagę. A wam?

Synowie Anarchii

synowie anarchii

Kolejną propozycją Netflixa, ale przede wszystkim naszą, jest jeden z bardziej kultowych seriali akcji, który, pomimo że swoją premierę miał już dobrych kilkanaście lat temu, dalej cieszy się ogromną sławą wśród fanów brutalnych fabuł.

Naszą perełką są „Synowie Anarchii”, czyli grupa ludzi należących do wyjętych spod prawa motocyklistów. Swoje miejsce znajdują w kalifornijskim mieście Charming. Głównie to oni decydują o życiu mieszkańców, przy tym brutalnie i bezwzględnie eliminując napływających do miasteczka dilerów narkotykowych, którzy również są poniekąd konkurencją dla gangu. Synowie pragną także ochronić niewielką społeczność przed wielkimi, budowlanymi korporacjami. W dodatku sprawnie dbają o własne interesy, które często kolidują z interesami stróżów prawa Charming.

Jakie konsekwencje niosą za sobą działania Synów Anarchii? Tego wam nie powiemy, ale zachęcamy do nadrobienia zaległości z 2008 roku!

Queen of the South

queen of the south

Skoro już mowa o kartelach narkotykowych walczących ze sobą o pozycję, to nie może zabraknąć w naszej topce historii pięknej kobiety będącej częścią tej na ogół brudnej roboty.

Serial skupia się na Teresie Mendozie (Alice Braga). Chłopak młodej kobiety zostaje brutalnie zamordowany w Meksyku, więc postanawia ona jak najszybciej pożegnać się z miejscem, z którym była związana i zatrzymać się w Stanach Zjednoczonych. Tam pragnąca zemsty bohaterka na nowo uruchamia zapomniane kontakty ze swojej przeszłości, dzięki którym zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w handlu narkotykami. Okazuje się, że jej bezwzględność, inteligencja i chęć spłacenia długu sprawiają, że osiąga swój największy cel – staje się liderką niebezpiecznego kartelu narkotykowego. Ci, którzy nie biorą kobiety na poważnie, jeszcze się zdziwią, bowiem sprytna bohaterka wie, jak pociągać za sznurki.

Szkoła zabojców

Deadly Class
Źródło: SyFy

Ten mroczny serial akcji powinny pokochać osoby mające za sobą setki przeczytanych komiksów! Z resztą on sam oparty jest na jednej z serii o tym samym tytule autorstwa Ricka Remendera. „Szkoła zabójców” idealnie łączy ze sobą świat rzeczywisty ze światem mającym w sobie odrobinę mangi czy też krótkich historii rysunkowych.

Serial utrzymany jest nie tylko w konwencji akcji, ale także thrillera, a fabuła rozpoczyna się pod koniec lat 80. Głównym bohaterem jest Marcus Lopez (Benjamin Wadsworth) – nastolatek, który po śmierci rodziców zostaje pozbawiony jakiejkolwiek opieki i zmuszony jest walczyć sam o siebie.

Szczęście uśmiecha się do chłopca, kiedy zostaje przyjęty do liceum dla młodych przestępców. A może właśnie ta szkoła okaże się być gorsza od samotności? Jedno jest pewne. W takim miejscu nie ma szans na rutynę. Bohater musi zmierzyć się z własnym strachem, odwrócić do góry nogami wartości, którymi kierował się przez całe życie, a żeby dopasować się do reszty potrzebuje nawiązać z młodymi przestępcami dobry kontakt.

Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak one – mówi przysłowie.

Warto wspomnieć, że serial dostępny jest nie tylko na platformie Netflixa, ale także na HBO GO.

Najlepsze seriale akcji Netflixa – podsumowanie

Tak jak już mówiliśmy na samym początku – to jest lista produkcji wybranych przez nas dla was. Wszystkie seriale plasują się wysoko w rankingach, dlatego też musiały się tu znaleźć! Ale może zaskoczycie nas swoją opinią i podpowiecie nam, co usunęlibyście z propozycji, a co dodali?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze