Fajne japońskie seriale na Netflix – TOP 5

j

Autor: Piotr Fidala

}

Data: 15 listopada 2021

Japońskie produkcje to zdecydowanie dobra odskocznia od tradycyjnych motywów i narracji. Ich specyficzna forma może nas z początku zdziwić, ale dobrze przemyślane dialogi i intrygująca fabuła szybko sprawią, że wciągniemy się w japońskie seriale.

Choć bywa czasami tak, że na przeszkodzie staje nam ich mała dostępność i bariera językowa, to tym razem na całe szczęście nie musimy się tym przyjmować. Ponieważ każda pozycja zawarta na naszej liście jest ogólnie dostępna na platformie Netflix.

Alice in Borderland

japońskie seriale

Lubicie oglądać bohaterów walczących o życie? To w takim razie to z pewnością tytuł dla was. Alice in Borderland to dobrze prezentująca się adaptacja mangi z 2020, która opowiada nam historię Ryoheia Arisu, bardzo inteligentnego chłopaka bez ambicji, który jest uzależniony od różnych rodzai gier. Zostaje on wciągnięty wraz ze dwójką swoich przyjaciół w okrutną rozgrywkę, w której stawką jest życie uczestników. By przetrwać, Arisu będzie musiał wykorzystać swoją niebywałą inteligencję oraz przezwyciężyć strach i słabości. Czy uda mu się to zrobić? I czy razem ze swoimi przyjaciółmi wróci do swojego dotychczasowego życia? Dowiecie się, oglądając te niebezpieczne show.

Million Yen Women

japońskie seriale

5 tajemniczych kobiet zostaje zaproszonych do domu niepopularnego pisarza Shina Michimy. Każda z dam musi płacić ogromną sumę pieniędzy w postaci czynszu oraz trzymać się ustalonych zasad widniejących na zaproszeniu. Pytania skierowane w ich stronę przez Shina są surowe zabronione. Tak mniej więcej przedstawia nam się ta przedziwna historia, jednakże Milion Yen Women ma nam do zaoferowania nie tylko oryginalną fabułę, ale również świetne zwroty akcji, które nieustannie będą nas trzymały w napięciu. Jeżeli lubicie być podtrzymywani w ciągłej niepewności, to przy tej dramie na pewno będziecie się świetnie bawić.

ZOBACZ TEŻ  Grudniowe premiery na Netflix!

Atelier

japońskie seriale
Netflix

Atelier to dobry przykład, że japońskie seriale mogą być naprawdę ekscytujące, mimo że tematem przewodnim jest motyw, który z początku może się nam wydawać bardzo nudny. No bo powiedzcie sami czy serial skupiający się na damskiej bieliźnie może być wciągający? Otóż jak się okazuje tak, jak najbardziej i Atelier to świetnie udowadnia.

Cała seria skupia się wokół młodej fanatyczki tekstyliów Mayuko Tokity, która zatrudnia się w Emotion – ekskluzywnym sklepie z bielizną, gdzie szefową jest Mayumi Nanjo, sławna projektantka bielizny szyjąca swoją wizję piękna. Nasza bohaterka czuje się zagubiona w Emotion i nie potrafi zrozumieć piękna, które propaguje jej szefowa. Czy Mayuko znajdzie swoją drogę i nić porozumienia z Mayumi Nanjo? Przekonacie się, oglądając do końca tę nietypową produkcję.

The Many Faces of Ito

japońskie seriale
Netflix

Ośmioodcinkowa drama opowiadająca o czterech kobietach, zwierzających się sławnej, ale zgorzkniałej scenarzystce, która poprzez słuchanie rozterek miłosnych kobiet szuka inspiracji do napisania nowej dramy. Cztery wspomniane kobiety opisują doświadczenia, jakie miały z facetami o imieniu Ito. Scenarzystka po ich wysłuchaniu zaczyna podejrzewać, że wszystkie tak naprawdę mówią o tym samym facecie. Jeśli jesteście miłośnikami lekkich i niewymagających seriali, to serdecznie wam polecam The Many Faces of Ito.

Erased

erased 2

Wierna adaptacja mangi o bardzo emocjonującej fabule. Erased ukazuje nam życie Satoru Fujinumy 29-letniego mangaki, który w międzyczasie tworzenia swojej mangi pracuje, jako dostawca pizzy. Pewno dnia w trakcie rozwożenia pizzy dowiadujemy się, że Satoru ma zdolność przenoszenia się umysłem w przeszłość, gdy w jego pobliżu dochodzi do nieszczęśliwego zdarzenia. Dotychczas potrafił się przenosić tylko parę minut przed incydentem.

Jednakże podczas okropnego wydarzenia, którego stał się świadkiem, Satoru przeniósł się aż o 18 lat wstecz do czasów, gdy był uczniem podstawówki. Przypomniał sobie wtedy o głośniej sprawie, która miały wtedy miejsce. Dwójka z jego znajomych z klasy padła ofiarą seryjnego mordercy, który w tamtym okresie grasował w jego okolicy. Satoru postanawia odnaleźć mordercę i uratować swoich znajomych przed tragicznym losem. Ciepło polecam wszystkim osobą lubiącym motyw z podróżami w czasie.

ZOBACZ TEŻ  IPLA SERIALE - Nowe i starsze seriale Polsatu, które warto zobaczyć

Fajne japońskie seriale na Netflix – podsumowanie

Uważam, że japońskie seriale są świetną odmianą i powiewem świeżości, gdy szukamy nowych nieutartych schematów. Być może z powodu swojej dziwnej natury przez kulturę nie są dla wszystkich, ale ich różnorodność i niejednokrotnie mądre podejście do tematu sprawia, że trafiają w serca niezliczonej ilości ludzi spoza kraju kwitnącej wiśni.

Dajcie znać czy nasze propozycje wam się podobały i podzielcie waszymi ulubionymi dramami z Netlifxa 🙂

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze