Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć – serial na podstawie książki Marca Levy’ego. Premiera wkrótce!

}

Data: 21 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Canal+ prezentuje ciekawy serial oparty na powieści Marca Levy’ego, francuskiego pisarza, który w 2020 roku był najchętniej czytanym francuskim autorem obok Alberta Camusa. Produkcja nosi tytuł Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć.

Serial Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć to opowieść o różnych obliczach miłości, trudnych relacjach i szansie nadrobienia straconego czasu. To sentymentalna podróż przez najpiękniejsze miasta Europy: Paryż, Amsterdam, Berlin i Madryt. Podróż sentymentalna, ale niepozbawiona nuty futuryzmu. 

Od kiedy pamięta, Julia Saurel (Alexandra Maria Lara) miała trudne relacje z ojcem Michelem (Jean Reno).  Aktualnie jest w trakcie przygotowań do ślubu z Adamem. Na trzy dni przed tym wyjątkowym dla niej dniem odbiera telefon. Tak jak przewidywała, ojciec nie będzie w stanie uczestniczyć w ślubie. Tym razem jednak Julia musi przyznać, że Michel ma naprawdę dobrą wymówkę. 

Właśnie umarł.

Ale wraca. Jako naturalnych rozmiarów android będący wierną kopią Michela. Robot zawiera w sobie wszystkie wspomnienia ojca, ale jego bateria wystarczy jedynie na siedem dni i nie może zostać ponownie naładowana. Ojciec i córka mają tylko tydzień, aby odnaleźć w sobie wzajemną miłości, zaufanie, przebaczenie i pojednanie. Razem wyruszają w podróż przez Europę. Ojciec ma jednak dodatkowy plan. Chce pomóc Julii odszukać utraconą przed laty miłość. Czy utraconą na zawsze, jak do tej pory myślała kobieta? Czy to niesamowite spotkanie wywróci do góry nogami poukładane życie Julii?

Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć” to opowieść o relacji ojciec-córka. O tym, co pozostaje niewypowiedziane, kiedy cisza i wzajemna rezerwa niszczą tę piękną więź. To także opowieść o sile pierwszej miłości, poszukiwaniu szczęścia i o tym, co możemy zrobić, gdy dostaniemy drugą szansę. Seria jest oryginalna w swojej subtelnej fuzji gatunków. Będziecie się śmiać i płakać. Zabiera widza w podróż przez kraje, ale również w czasie, prowadzi przez dwie epoki, od lat 2000-ych do późnych lat 80-tych i upadku muru berlińskiego – mówi Marc Levy.

Serial premierowo został pokazany na odbywającym się w czerwcu tego roku Festiwalu Telewizji w Monte Carlo.

ZOBACZ TEŻ  Serial o Cassianie Andorze w przyszłym roku rozpocznie swoją produkcję

Za kamerą serialu stanął Miguela Courtois. Na ekranie ujrzymy m.in. Jeana Reno i Alexandrę Marię Larę.

Premiera serialu na Canal+ Premium i w serwisie Canal+ online jeszcze tego lata!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.