W cieniu – premiera 2. sezonu fińskiego serialu na kanale Epic Drama

}

Data: 29 września 2021

a

Kategorie: Newsy

1956 to niespokojny rok zarówno w Finlandii, jak i na całym świecie. Fiński prezydent Urho Kekkonen rozpoczyna swoją pierwszą kadencję w dniu, w którym kraj ogarnia strajk generalny. Przywódca „Pięści”, Yrjö Ylitalo, musi zapewnić prezydenta, że on i jego grupa są gotowi do działania i niezbędni do utrzymania Kekkonena u władzy. Powoli jednak agenci zaczynają zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, w jakim wkrótce znajdą się oni sami i cała Finlandia. O tych wydarzeniach opowie 2. sezon serialu W cieniu, którego premiera odbędzie się w czwartek, 30 września o 21:30 na kanale Epic Drama.

Po protestach w Polsce i na Węgrzech, do powstania przygotowują się mieszkańcy wschodniej Karelii w Rosji. Tajna organizacja pod nazwą Bracia Gniewu szkoli swoje oddziały i z finansową pomocą CIA kupuje znaczącą ilość broni na międzynarodowym rynku. Helena w końcu dowiaduje się, jaki los spotkał jej matkę, ale czy będzie w stanie zapobiec wybuchowi krwawej bitwy na wschodniej granicy Finlandii?

Kirsti i Katri Manninen, matka i córka, a także duet scenarzystek, ponownie zapewniają widzom porywającą fabułę najwyższej jakości. Wśród głównej obsady nie zabraknie aktorów znanych z 1. sezonu – ujrzymy Emmi Pariviainen, Hannu-Pekka Björkman, Sampo Sakrola, Katja Küttner, Olavi Uusivirta i Jessicę Grabowsky. Nową twarzą serialu jest Eero Ritala. Wystąpił w kilku fińskich filmach i serialach telewizyjnych, m.in. w obrazie Siła przyzwyczajenia, a za rolę w filmie fabularnym Fanatycy, Ritala otrzymał nagrodę Jussi dla najlepszego aktora. W 2018 roku został uhonorowany statuetką Golden Venla za rolę w serialu telewizyjnym Onnela.

w cieniu s2 epic drama 3
fot. Epic Drama

Do znakomitej obsady dołączył także Tommi Korpela, jeden z najbardziej znanych fińskich aktorów. Do jego najważniejszych ról można zaliczyć między innymi występ w filmie Męska robota, który w 2008 roku był oficjalnym kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Korpela pojawił się również w produkcjach międzynarodowych, takich jak niemiecki Deadweight oraz litewski Santa, za rolę w którym otrzymał nominację dla najlepszego aktora Litewskich Nagród Filmowych. W swojej karierze Tommi sześciokrotnie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora – na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Marrakeszu oraz Moskiewskim Festiwalu Filmowym. Jest również laureatem trzech fińskich nagród Jussi.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale na rozstania z facetem - 11 propozycji, które sprawią, że poczujesz się lepiej

Premiera 2. sezonu serialu W cieniu w czwartek, 30 września o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w czwartki o tej samej porze.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.