The CW pracuje nad rebootem serialu Babilon 5!

}

Data: 28 września 2021

a

Kategorie: Newsy

Kolejna produkcja z lat 90. ubiegłego wieku doczeka się swojej nowej wersji. Tym razem stacja The CW wzięła się za kultowy kosmiczny serial Babilon 5, który emitowany był w latach 1994-1998 i doczekał się 5 sezonów.

Za reboot odpowie twórca oryginalnego serialu J. Michael Straczynski, który ponownie napisze scenariusz. Będzie pełnił także funkcję producenta wykonawczego za pośrednictwem swojej firmy Studio JMS.

Nowy Babilon 5 koncentrował będzie się wokół Johna Sheridana, ziemskiego oficera o tajemniczym pochodzeniu, który oddelegowany zostaje na stację kosmiczną Babilon 5. To stacja kosmiczna znajdująca się w neutralnej przestrzeni, w której to przebywają dyplomaci różnych ras, a także przemytnicy, podróżnicy i inne istoty z galaktyki, a to wszystko w czasach zagrożenia wybuchem wojny. Pojawienie się Sheridana uwalnia ciąg zdarzeń powiązanych z jego przeznaczeniem. Ziemska firma badawcza przypadkowo wywołuje konflikt z obcą cywilizacją, która jest miliony lat przed nami jeśli chodzi o stopień zaawansowania. To wszystko powoduje, iż Sheridan i jego załoga stają na linii ognia i są wielką nadzieją na przetrwanie ludzkiej rasy.

Historia ta nie została ukazana tylko w serialu telewizyjnym. Uniwersum rozrosło się do pełnometrażowych filmów. Rozwijane było także w książkach, grach i komiksach.

Źródło: Deadline

ZOBACZ TEŻ  Sweetbitter sezon 2. - znamy datę premiery!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.