Trefny szmal – nowy rumuński serial komediowy produkcji HBO Europe

}

Data: 19 listopada 2020

a

Kategorie: Newsy

Trefny szmal to komedia HBO Europe o dwóch technikach zajmujących się obsługą świateł drogowych, którzy niespodziewania zaczynają planować napad na bank. Produkcja jest dowcipnym podejściem do poczucia winy, niewinności i rozumienia moralności w małym miasteczku.

Serial Trefny szmal śledzi losy Doru (Alexandru Papadopol) oraz Ionela (Cristian Bota), którzy są technikami z wydziału robót publicznych. Pewnego dnia, sfrustrowani życiem i pracą mężczyźni, siedząc w barze, w którym planowali oglądać piłkę nożną, żartują sobie na temat manipulowania ruchem ulicznym w celu dokonania napadu na bank. Ten z pozoru niewinny dowcip obraca się szybko przeciwko nim i nagle zupełnie nieprzygotowani zaczynają planować skok stulecia.

trefny szmal rumunski serial hbo europe 2 1000
fot. HBO

Opowiadając o serialu, Daniel Sandu, scenarzysta i reżyser, powiedział:

Przez serial 'Trefny szmal’ pokazujemy skutki niewygodnej prawdy – to, że prawie nikt nie jest niewinny. Czasami, gdy dzieje się coś złego, jesteśmy zarówno ofiarami, jak i wspólnikami w zbrodni. Użyłem tej niezręcznej i gorzkiej prawdy, która wydaje się być idealną materią na serial, i dodałem do niej warstwę komediową oraz odrobinę cukru pudru. W naszej produkcji widz zaproszony jest do wzięcia udziału, wraz z głównymi bohaterami, w przygodzie, która sprowadza się do ciągłego odbijania piłeczki, podczas której można zmierzyć się z konsekwencjami żartu, który okazuje się poważniejszy niż początkowo oczekiwano.

Autorem produkcji, odpowiedzialnym zarówno za scenariusz jak i reżyserię, jest Daniel Sandu. Producentami wykonawczymi HBO Europe są Johnathan Young i Antony Root.

trefny szmal rumunski serial hbo europe 3 1000
fot. HBO

Premiera serialu Trefny szmal odbędzie się w HBO GO 22 listopada. Tego dnia pierwszy odcinek dostępny będzie w HBO GO od rana, a jego emisja na antenie HBO3 zaplanowana została na wieczór, na godzinę 21:00. Serial liczy 6 odcinków.

Źródło: HBO

ZOBACZ TEŻ  Elementary zakończy się 7. sezonem!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.