pixel

Przeczytano:

The Right Stuff – kosmiczny wyścig od National Geographic, sprawdźcie zapowiedź!

24 07 2019 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

The Right Stuff to serial będący adaptacją książki Toma Wolfe’a o tym samym tytule (w Polsce wydanej pod tytułem Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos), która rozgrywa się w czasach zimnej wojny i opowiada o początkach kosmicznego wyścigu pomiędzy ZSRR a USA.

W głównej roli Patrick J. Adams, znany z serialu Suits. Wcieli się on w majora Johna Glenna, który to w 1962 roku jako pierwszy Amerykanin dokonał lotu orbitalnego na pokładzie statku Mercury-6.

Serial ukaże nam nie tylko rywalizację między mocarstwami, ale także między poszczególnymi członkami załogi. Na uwagę zasługuje ta pomiędzy Glennem a Alanem Shepardem (Jake McDorman). Każdy z nich chce być tym pierwszym człowiekiem w kosmosie.

Kolejne sezony mają ukazać nam realizację programu badań kosmicznych Apollo, które to w końcu doprowadziły do jednego z największych osiągnięć, czyli lądowania człowieka na Księżyciu.

Premiera The Right Stuff zapowiadana jest na przyszły rok.

Źródło: deadline

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również