Przeczytano:

The Other Typist – nowy serial Hulu, gwiazdą Keira Knightley

15 06 2020 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Platforma Hulu planuje adaptację powieści Suzanne Rindell pt. The Other Typist. Projekt ten z założenia ma być mini serialem. Do głównej roli wybrano brytyjską aktorkę Kerię Knightley, dla której będzie to pierwsza telewizyjna rola.

Knightley do tej pory kojarzona jest raczej z wielkimi hollywoodzkimi produkcjami tj. Piraci z Karaibów, Duma i uprzedzenie, Księżna czy Król Artur. Teraz jednak będzie miała okazję spróbować swoich sił w trochę innym formacie.

Scenariusz do serialowej adaptacji powieści napisze Ilene Chaiken, która będzie pełnić także funkcję showrunnera i producenta. Knightley również zaangażowała się w produkcję. Serial powstaje dla Searchlight Television i 20th Century Fox Television.

Powieść The Other Typist określana jest jako thriller psychologiczno-seksualny. Jego akcja ma miejsce w latach 20 ubiegłego wieku w Nowym Jorku, kiedy to era prohibicji jest u szczytu. Główna bohaterka to zwykła, prosta kobieta Rose Baker, pracująca jako maszynistka w policji. Zaprzyjaźnia się ona ze swoją nową współpracownicą Odalie – w tej roli Knightley. Odalie jest czarującą kobietą, która wprowadza ją w mroczny świat miejskiego półświatka. Rose początkowo zafascynowana nowym życie, z czasem popada w obsesję, a kiedy dochodzi do zbrodni, sytuacja obu kobiet gwałtownie się komplikuje. Szybko okaże się, która z nich jest bardziej przebiegła.

Źródło: digitalspy.com

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również