Tajemnice i Klan Kennedych – oto nowe seriale na antenie Telewizyjnej Jedynki

}

Data: 7 czerwca 2022

a

Kategorie: Newsy

Wczoraj swoją premierę na antenie TVP1 miały dwa seriale – ukraińskie Tajemnice i kanadyjsko-amerykańska produkcja Klan Kennedych.

Tajemnice to 96-odcinkowy serial zrealizowany w 2019 roku, ukazuje losy dwóch rodzin na tle ważnych wydarzeń w dziejach Ukrainy: od 1944 roku, po odzyskanie niepodległości w 1991 roku i pierwsze lata XXI wieku.

Przed wkroczeniem wojsk sowieckich na Bukowinę w 1944 roku, hrabia Nikola von Busoff zakopuje w lesie skrzynkę z klejnotami rodzinnymi. Niedługo potem arystokrata ginie z ręki komunisty Fiodora Griszczuka. Teodorze, ciężarnej żonie zamordowanego, udaje się uciec do Austrii, gdzie rodzi córkę Julię. Po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku, Julia wraz z mężem Borysem i synem Nikołajem wyrusza na poszukiwanie zaginionych rodzinnych klejnotów. Kobieta dowiaduje się, że w dawnej rezydencji jej rodziców znajduje się rada wiejska, na czele której stoi najmłodszy syn zabójcy jej ojca, Iwan.

Poszukiwania rodzinnego skarbu przeciągają się, a Julia nieoczekiwanie zakochuje się w starszym bracie Iwana, Siemionie. Nastoletni Nikołaj zaprzyjaźnia się z kolei z córką Siemiona, Katią. Niestety, pewnego dnia chłopak odkrywa, że jego matka została zamordowana. O zabójstwo żony zostaje oskarżony Borys, Siemion znika, a mała Katia trafia do sierocińca. W 2005 roku Katia wciąż mieszka w rodzinnym sierocińcu, ale szuka pomocy u wujka Iwana. Tymczasem Borys ucieka z więzienia, by porozmawiać z synem, który został policjantem.

Emisja serialu na antenie TVP1 od poniedziałku do piątku o godzinie 17:55. Tajemnice zastąpią w wakacje seriale Klan i Kasta.

Z kolei Klan Kennedych ukazuje jak rodzinne relacje w rodzinie Kennedych kształtowały wydarzenia na amerykańskiej i światowej scenie politycznej: drogę do fotela prezydenckiego Johna F. Kennedy’ego, jego skomplikowane relacje z żoną Jackie i bratem Bobbym, kryzys kubański i skutki zabójstw najpotężniejszych braci w USA.

Gdy Stany Zjednoczone włączają się w II wojnę światową, Joe Kennedy Junior i Jack Kennedy służą jako oficerowie marynarki wojennej. Jack służy na Pacyfiku jako dowódca torpedowca i wraca z wojny z medalem za odwagę. Joe Junior ginie w Europie, podczas misji lotniczej w ramach Operacji Afrodyta. Ich ojciec, Joe Senior, pragnie, by Jack w przyszłości został prezydentem USA.

Mężczyzna najpierw przy pomocy ojca zostaje członkiem Izby Reprezentantów, a następnie senatorem. W 1953 r. poślubia Jacqueline Bouvier, ale szybko zaczyna ją zdradzać. Oburzona jego niewiernością Jackie grozi, że zażąda rozwodu. Joe Senior obiecuje jej, że jeśli zostanie z Jackiem przynajmniej do roku 1960 i nie zrujnuje jego kariery politycznej, dostanie milion dolarów. W 1960 r. Jack wygrywa wybory prezydenckie.

ZOBACZ TEŻ  Tudum – nadchodzi pierwsze globalne wydarzenie dla fanów produkcji Netflixa

Serial wyreżyserował Jon Cassar, a w rolach głównych występują: Greg Kinnear, Barry Pepper, Katie Holmes i Tom Wilkinson.

Emisja Klanu Kennedych w poniedziałki o godzinie 21:05 w TVP1.

Źródło: Świat seriali

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.