w

SerialCon 2020 – razem online

serialcon grafika 732x412

Rozgrzewają do czerwoności i nie pozwalają odejść od odbiornika. Seriale inspirują, dają do myślenia i sprawiają, że kibicujemy ulubionym bohaterom. Uwaga serialowicze! Festiwal Mastercard OFF CAMERA zaprasza na kolejną, specjalną edycję SerialConu od 12 do 21 września.

Na fanów seriali czeka mnóstwo atrakcji – pokazy i premiery, dyskusje o serialowych trendach i zjawiskach oraz warsztaty i konkursy – a wszystko to w bezpiecznej formule online. Organizatorzy i goście będą rozmawiać m.in. o ewolucji postaci serialowego antybohatera, o serialach, które brzydko się zestarzały i o tym, jak oglądaliśmy seriale podczas kwarantanny. Nie zabraknie wątków takich jak: kobiety w branży serialowej i wzorcach męskości prosto z małego ekranu. Wśród panelistów pojawią się zarówno twórcy seriali – aktorzy i producenci – jak i ich odbiorcy – blogerzy i krytycy filmowi.

Wieczorami, o godzinie 20:00 odbędą się spotkania LIVE, podczas których w towarzystwie twórców i gwiazdorskiej obsady publiczność zobaczy odcinki seriali i porozmawiamy o najgorętszych tytułach tej jesieni. Z widzami spotkają się między innymi Jan P. Matuszyński i Arkadiusz Jakubik, którzy opowiedzą o serialu Król na motywach książki Szczepana Twardocha, a także aktorki z tej produkcji: Magdalena Boczarska i Barbara Jonak. O powrocie kultowego Usta usta porozmawiają Sonia Bohosiewicz i Paweł Wilczak, o serialu Szadź opowiedzą Aleksandra Popławska i Cezary Łukaszewicz. Z kolei za kulisy komediowej produkcji Królestwo kobiet zabierze nas Gabriela Muskała. Nie zabraknie refleksji nad serialami internetowymi, które powstały podczas pandemii: Zostań w domu, Co robimy w zamknięciu i Kontrola.

f6bktkqturbxy84nwmwmzk2yty5zjq2nwezytc3yja0zmyzodi0mmmzzs5qcgvnkzmcam0b5a
Król / Canal+

Na fanów seriali czekają też warsztaty. Dana Łukasińska i Łukasz M. Maciejewski poprowadzą warsztaty scenariuszowe osnute wokół adaptacji literackiego pierwowzoru: Król: Od książki do serialu, a blogerki Riennahera, Zwierz Popkulturalny i Mysza Movie nauczą Jak pisać i mówić o serialach.

Jak co roku, na SerialConie nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Partnerami tegorocznego wydarzenia są Canal +, TVN i Player.pl. Wszystkie wydarzenia w ramach SerialConu dostępne są bezpłatnie.

Źródło: OFF CAMERA

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chucky 150x150

Chucky – ekipa w tym roku nie wejdzie na plan serialu

bez tytulu 4 150x150

Patria – nowy hiszpański serial HBO Europe na podstawie powieści Fernando Aramburu