Pokonani – międzynarodowa koprodukcja Canal+ Polska

}

Data: 1 grudnia 2020

a

Kategorie: Newsy

Berlin 1946 – powojenne miasto, w którym nie ma już instytucji, nie ma porządku, nie ma praw, nie ma żadnych świętości; wyzwanie dla tych, którym udało się przeżyć wojnę. Pokonani, serial w reżyserii Björna Steina i Månsa Mårlinda, swoją premierę będzie miał w Polsce 1 stycznia 2021 roku na CANAL+ PREMIUM oraz canalplus.com.

Amerykański gliniarz, Max McLaughlin (Taylor Kitsch) przybywa do zniszczonej stolicy pokonanych Niemiec. Ma wspierać tworzenie policyjnych struktur w mieście bezprawia i chaosu. W zadaniu pomaga mu lokalna policjantka Elsie Garten (Nina Hoss). Na ich celowniku znajduje się przestępca o pseudonimie Engelmacher, Al Capone powojennego Berlina (Sebastian Koch). Max poszukuje także swojego zaginionego po wojnie brata Moritza (Logan Marshall-Green), który realizuje samozwańczą misję, będącą krucjatą na byłych nazistach. Wsparciem dla Maxa, ma być stacjonujący w Berlinie konsul, Tom Franklin (Michael C. Hall). Powojenny Berlin pełen jest jednak tajemnic oraz sekretów, które starają się ukryć jego mieszkańcy.

9c700da18808d4fdd9e08e7dd97dad43 1
SP_101_01986.tif

Berlin 1946 roku to schizofreniczne miasto, które wojna rozdarła na dwie połowy, między Wschód a Zachód. W To miejsce, w którym normą są nieprzewidywalni ludzie i przemoc. Miejsce, gdzie każdy jest przestępcą lub ocalałym — albo jednym i drugim. Miejsce, gdzie każdy ma jakąś tajemnicę, zazwyczaj mroczną. Podczas gdy alianci spierają się, czy pozwolić Niemcom cierpieć w tym czyśćcu, czy też potrzebna jest reforma, pewni są jednego — nie wolno oddać miasta Sowietom. Berlin bowiem to klucz do nowej Europy — ten, kto go sprawuje nad nim kontrolę, kontroluje przyszłość.

Pokonani to serial o poszukiwaniu nowej istoty człowieczeństwa i pokoju tam, gdzie nadal poniekąd trwa wojna. O poszukiwaniu zaufania tam, gdzie nie ma honoru. O miłości do teraźniejszości, która jest silniejsza niż przeszłość. Sprawiedliwość nie jest absolutna. W społeczeństwie bezprawia trzeba słuchać serca, a nie szukać paragrafów. Max McLaughlin przekona się o tym na własnej skórze. Dowie się, kogo ocalić. Kogo osądzać. Kogo puścić wolno. Przestrzeganie prawa jest proste, bo   jest ono absolutne, a w doskonałym społeczeństwie gliniarz nigdy nie powinien zastanawiać się nad tym, co dobre, a co złe. Za to w Berlinie 1946 roku musi to robić cały czas.

To mroczny serial, ale jest w nim nadzieja. Ludzie pokazują w nim silną wolę, aby iść naprzód i przejść przez ciężkie czasy. „OK, stało się, ale zostawmy to i ruszajmy dalej”. Radzenie sobie z tym to ciekawy temat (…). W Pokonanych jest też nadzieja, że już nigdy więcej nie pójdziemy w tamtym kierunku. Wkrótce kończę 50 lat, starzeję się, dawniej nigdy nie czułem, że to wszystko jest realne, że stawka w grze jest taka wysoka, ale nawet w naszej neutralnej Szwecji widać teraz, że świat oszalał – powiedział Björn Stein, reżyser Pokonanych.

f602a2a285de9cdc2b10fcb62d0bc13e 1
SP_102_00258.dng

W Pokonanych występuje cała plejada międzynarodowych talentów, w tym amerykański aktor Taylor Kitsch, Michael C. Hall, Sebastian Koch, Logan Marshall-Green, Nina Hoss, Tuppence Middleton oraz Mala Emde. Serial liczy osiem odcinków.

ZOBACZ TEŻ  Jennifer Aniston znana z Przyjaciół, jako pierwsza prezydent-lesbijka w serialu Netflixa

Źródło: news prasowy za Canal+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.