pixel

Przeczytano:

Osiecka – TVP nagrywa serial o Agnieszce Osieckiej!

12 08 2019 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Osiecka to nowy serial Telewizji Polskiej, który przedstawi nam biografię Agnieszki Osieckiej, znanej artystki XX wieku.

Produkcja ma składać się z 13. odcinków. Zdjęcia do niej niedawno się rozpoczęły i mają potrwać do końca roku. Tłem serialu będą artystyczne, polityczne i obyczajowe realia czasów, w których żyła Osiecka.

Artystka urodziła się w 1936 roku, a zmarła w 1997. Była wszechstronnie uzdolniona, parała się byciem poetką, autorką tekstów piosenek, reżyserką i dziennikarką.

W rolę tytułowej bohaterki wcielą się Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Do obsady serialu należą także Jan Frycz, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki i Aleksandra Konieczna. Pomysł na serial wyszedł od Joanny Ochnik, a reżyserem jest Robert Gliński.

Źródło: press

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również