w

Osiecka – TVP nagrywa serial o Agnieszce Osieckiej!

photo 58137 1565331282 big
press

Osiecka to nowy serial Telewizji Polskiej, który przedstawi nam biografię Agnieszki Osieckiej, znanej artystki XX wieku.

Produkcja ma składać się z 13. odcinków. Zdjęcia do niej niedawno się rozpoczęły i mają potrwać do końca roku. Tłem serialu będą artystyczne, polityczne i obyczajowe realia czasów, w których żyła Osiecka.

Artystka urodziła się w 1936 roku, a zmarła w 1997. Była wszechstronnie uzdolniona, parała się byciem poetką, autorką tekstów piosenek, reżyserką i dziennikarką.

W rolę tytułowej bohaterki wcielą się Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Do obsady serialu należą także Jan Frycz, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki i Aleksandra Konieczna. Pomysł na serial wyszedł od Joanny Ochnik, a reżyserem jest Robert Gliński.

Źródło: press

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

the boys

The Boys sezon 2. – zobaczcie pierwsze zdjęcie z planu!

kapitularz cover 1920x1050 1024x560

Kapitularz – Łódzki Festiwal Fantastyki odbędzie się już we wrześniu!