pixel

Przeczytano:

Kapitularz – Łódzki Festiwal Fantastyki odbędzie się już we wrześniu!

12 08 2019 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Marcelina Kulig

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Nie tylko wakacje obfitują w arcyciekawe wydarzenia dla fanów popkultury, w tym seriali. W dniach 6-8 września w Łodzi odbędzie się Kapitularz, organizowana od 8 lat weekendowa impreza dla miłośników i twórców fantastyki. Uczestnicy będą mogli spotkać pisarzy, naukowców, rysowników i youtuberów. W programie nie zabraknie atrakcji dla odwiedzających w różnym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach. Prelekcje, warsztaty, pokazy filmów, konkursy i strefa wystawców – w trakcie trzech dni imprezy z pewnością nie można będzie się nudzić!

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników aż 30 atrakcji stałych i 400 różnych punktów programu! Warsztaty kowalskie i rękodzieła, panele dyskusyjne pisarzami, naukowcami i artystami, pokazy gotowania w kuchni Wikingów, mecz Quidditcha, turnieje gier karcianych i planszowych, karaoke, pokazy ptaków drapieżnych, LARPy – to tylko niektóre z rozrywek czekających na każdego, kto odwiedzi Łódź na początku września. Tegorocznymi gośćmi Kapitularza będą między innymi filmoznawca prof. Tomasz Kłys i ilustratorka Katarzyna Gabrysz (Rynn Rysuje). Zapowiada się ekscytująco!

Wydarzenie organizowane przez fundację Fantastyczne Inicjatywy odbywa się od 2012 roku. Kapitularz 2018 realizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi i środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W tym roku festiwal ponownie uzyskał dofinansowanie z budżetu Miasta Łodzi. Wydarzenie wpisuje się w szeroką ofertę kulturalną miasta i daje okazję fanom fantastyki na dzielenie się swoimi pasjami. Każdego roku imprezę odwiedza około 1000 osób. Jak zachęcają organizatorzy: „W tym roku zapraszamy Ciebie – spędzisz miło czas i przekonasz się, że fantastyka to świat mający wiele do zaoferowania”. Dołączamy się do tego zaproszenia!

Co: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz
Gdzie: Gmach Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173.
Kiedy: 6-8 września

Więcej informacji na temat wydarzenia, w tym programu, zaproszonych gości i dostępności biletów, znajdziecie na stronie organizatora.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Przeczytaj również