Netflix podrożeje?

Jesienią ubiegłego roku Netflix wprowadził podwyżki w abonamentach w Stanach Zjednoczonych oraz w kilku europejskich państwach. Jak sami twierdzą, celem jest zwiększenie finansów na produkcję oryginalnych treści. Jednocześnie firma zapowiedziała, że wyższe ceny na razie nie będą wprowadzane w Polsce.

W Polsce Netflix rozpoczął właśnie testowanie nowego planu taryfowego. Jest to oferta o nazwie Ultra, która zapewnia odbiór w jakości Ultra HD oraz umożliwia oglądanie seriali, filmów i dokumentów na czterech ekranach jednocześnie. Cena za te przyjemności to 63 zł miesięcznie. Ceny pozostałych pakietów nie uległy zmianie, lecz Netflix dokonał w nich znaczących zmian. Korzystając teraz z pakietu Premium (52zł/miesiąc) możemy używać jedynie dwóch ekranów naraz, a nie czterech. W pakiecie Standard (43zł/miesiąc) liczbę urządzeń zmniejszono z dwóch do jednego.

 

netflix cennik1(2) - Netflix podrożeje?

źródło: wirtualne media

Na razie Netflix oficjalnie nie wypowiada się na temat tego, kiedy i czy w ogóle zmiany w cenniku zostaną wprowadzone. W oficjalnym komunikacie potwierdzono jedynie, że testowanie zmian odbywa się na wybranej grupie użytkowników. Tak więc na razie chyba nie mamy się czym martwić. Poczekamy, zobaczymy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.