w

Nadchodzi serialowa adaptacja powieści Sense of Snow!

amma asante
fot. constantin film/Amma Asante

Jak donoszą zagraniczne media Amma Asante, która pracowała przy serialach Hulu tj. Opowieść podręcznej czy Mrs. America bierze się za kolejny serialowy projekt. Tym razem zaadaptuje duńską powieść należącą do gatunku thrillera Smilla’s Sense of Snow (Smilla w labiryntach śniegu) autorstwa Petera Hoega.

Fabuła powieści skupia się wokół tytułowej kobiety, która z pochodzenia jest Grenlandką, ale mieszka w Kopenhadze. Jest specjalistką od lodu – jego kształtu i unikalnych konstrukcji, które tworzy, umie także odczytywać ślady pozostawione na śniegu. Kiedy dochodzi do tragedii i spadając z dachu ginie jej przyjaciel – 6 letni Esajas, chłopiec również Grenlandzkiego pochodzenia, Smilla rozpoczyna śledztwo. Nie wierzy w wypadek, uważa, iż było to morderstwo. Czytając unikalne ślady na śniegu dochodzi do coraz bardziej zadziwiających wniosków.

Za scenariusz serialu odpowie Clive Bradley, a produkcją zajmą się Oliver Berben i Robert Kulzer.

Nie będzie to pierwsza adaptacja tej powieści. W 1997 roku powstał film Biały labirynt z Julią Ormond w roli głównej.

Źródło: variety

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

the boys season 2 trailer

Serial The Boys doczeka się swojego spin-offu!

mail 2 1

Fast & Furious: Spy Races sezon 2. nadchodzi – zobaczcie zapowiedź!