Minister Edukacji krytykuje Squid Game

26 października 2021 | Newsy

j

Autor: Agata Popis

Squid Game bije rekordy popularności platform streamingowych. Jednak im popularniejszy staje się serial, tym więcej pojawia się głosów krytyki.

Squid Game opowiada o graczach, uczestniczących w brutalnej rozgrywce. Pieniądze, które może przynieść im wygrana, naprawiłyby ich życia, ponieważ do rozgrywki zwerbowano tylko ludzi biednych lub zdesperowanych, zepchniętych na margines społeczny. Gra szybko nabiera rozpędu, kiedy okazuje się, że za niepowodzenia gracze płacą życiem.

Serial jest bardzo brutalny, chce szokować widza, nie szczędzi więc przykrych, krwawych widoków. Nie dziwi więc nikogo, że na Netflixie Squid Game ma ograniczenie wiekowe powyżej 16 lat. Jednak według doniesień Faktu, ze statystyk wynika, że serial oglądają nawet dziewięciolatkowie.

Temat ten dotarł do Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji. W wywiadzie dla Faktu powiedział, że osobiście nie oglądał Squid Game, ale ze względu na niepokojące doniesienia rodziców i nauczycieli, zamierza przyjrzeć się tej kwestii. Podkreślił, że jego zdaniem takie treści nie powinny mieć miejsca.

Przyznam się szczerze, że nie miałem okazji obejrzeć jeszcze tego serialu. Moje dzieci również go nie widziały. Jednak po apelach nauczycieli i rodziców nasz resort przyjrzy się tej produkcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z kuratorami, którzy będą badać ten problem. Takie treści nie powinny mieć miejsca.

ZOBACZ TEŻ  Obsesja Eve – początek prac na planie finałowego sezonu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy