Marcin Dorociński w serialu TVP na podstawie kryminału Marka Krajewskiego

}

Data: 25 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Marcin Dorociński, który parę dni temu ogłosił swój angaż w hollywoodzkim Mission Impossible, ogolił się na łyso i wcielił się w Edwarda Popielskiego, komisarza znanego z kryminałów Marka Krajewskiego.

Premiera serialu dziś w serwisie TVP VOD. Już do oglądania dostępne są trzy pierwsze odcinki. Na serial Erynie składa się sześć epizodów.

Erynie to pasjonujący serial na podstawie kultowych kryminałów Marka Krajewskiego. Marcin Dorociński wciela się w komisarza Edwarda Popielskiego, prześladowcę lwowskich kryminalistów, który w śledztwach posługuje się wybitnym intelektem, potężną siłą mięśni i epileptycznymi wizjami. „Łysy” z powodu padaczki wywoływanej przez światło chroni się za przyciemnianymi okularami i żyje po zmroku. Jego naturalnym środowiskiem są mroczne zaułki, całonocne knajpy i burdele. Surrealistyczny klimat międzywojennego Lwowa, w którym obok siebie żyją rzezimieszki, prostytutki, narkomani, zboczeńcy, arystokraci, niepiśmienni chłopi, cyrkowe dziwolągi, Ukraińcy, Żydzi i Polacy.

Za reżyserię Erynie odpowiada Borys Lankosz, Autorzy scenariusza to Lankosz, Igor Brejdygant i Magdalena Lankosz. Na ekranie oprócz Dorocińskiego ujrzymy Marcina Bosaka, Eryka Lubosa, Mirosława Haniszewskiego, Pawła Deląga oraz Wojciecha Mecwaldowskiego.

Źródło: TVP VOD

ZOBACZ TEŻ  Już w październiku premiera książki o kultowym serialu Świat według Kiepskich

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.