Już w październiku premiera książki o kultowym serialu Świat według Kiepskich

}

Data: 20 września 2022

a

Kategorie: Newsy

Świat według Kiepskich to serial produkowany przez ATM Grupę dla Polsatu od ponad 20 lat. Teraz fani kultowego sitcomu będą mogli poznać jego historię dzięki książce, która trafi do księgarń już 12 października. To pozycja obowiązkowa dla fanów Ferdka, Boczka i „tej mendy” Paździocha!

Świat według Kiepskich od niemal ćwierć wieku ukazuje w krzywym zwierciadle polską rzeczywistość. Niesłabnąca przez lata popularność serialu przełożyła się na rekordy oglądalności i liczne nagrody.

Widzowie od pierwszych odcinków pokochali zwariowanych, ale sympatycznych bohaterów: Ferdka, jego żonę Halinę, dzieci – Waldusia i Mariolkę, Jolasię – żonę Waldusia przywiezioną z Ameryki i oczywiście niezapomnianych sąsiadów, Paździocha i Arnolda Boczka, z którymi łączyło Kiepskich wspólne WC i szereg absurdalnych historii.

Nie byłoby Świata według Kiepskich bez aktorów, którzy wcielali się w główne (ale nie tylko!) postacie: Andrzej Grabowski (Ferdynand Kiepski), Marzena Kipiel-Sztuka (Halina Kiepska), Barbara Mularczyk (Mariola Kiepska), Bartosz Żukowski (Waldek Kiepski), Anna Ilczuk (Jolasia), Dariusz Gnatowski (Boczek), Ryszard Kotys (Paździoch), Renata Pałys (Paździochowa) i wielu innych.

Aktualnie Polsat emituje ostatni sezon Świata według Kiepskich, który został nagrany na początku 2021 roku (tuż po śmierci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa). Serial można oglądać w środy o godz. 21.35, począwszy od 31 sierpnia. Fani sitcomu zawsze mogą przypomnieć sobie wszystkie jego sezony na bezpłatnej platformie Polsat Go.

Powstanie książki opowiadającej o kulisach kultowego serialu było kwestią czasu. Ten czas właśnie nadszedł. Książka powstała we współpracy Wydawnictwa SQN z ATM Grupą i Telewizją Polsat oraz pozostałymi twórcami serialu.

Ten sitcom, o rekordowej liczbie odcinków, stał się – czy się to komuś podoba, czy nie – częścią naszej kultury narodowej. Mogli to sprawić tylko ludzie nadzwyczaj zdolni, odważni, obdarzeni niebywałą determinacją. Twórcy dojrzale i szczerze mówią o swoich relacjach, wspominają też tych, którzy odeszli, pozostawiając po sobie pamięć i niebywałe kreacje aktorskie. Historia Świata według Kiepskich to również opowieść o Polsce, z całym jej skomplikowanym charakterem oraz o magii telewizji, która niczym lustro zawsze odbijała kondycję społeczeństwa – pisze we wstępie do książki Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

Pomysłodawcami i autorami książki są Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk. Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu to bogato ilustrowany przewodnik po niezapomnianych scenach, kwestiach i absurdalnych konfliktach, które przez ponad dwie dekady były udziałem bywalców wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4. Kto stworzył postaci tak głupie, że aż mądre? Kto pierwotnie miał zagrać Ferdka i Waldusia? Z jakimi reakcjami musieli sobie radzić twórcy po emisji pierwszych odcinków? Dlaczego Bartosz Żukowski odszedł z serialu i jak udało się go namówić na powrót? Na te pytania odpowiadają w książce aktorzy, scenarzyści i producenci. Nie zabraknie też wzruszających wspomnień poświęconych Krystynie Feldman, Bohdanowi Smoleniowi, Ryszardowi Kotysowi i Dariuszowi Gnatowskiemu.

ZOBACZ TEŻ  Gliniarze – co wydarzy się w 12. sezonie popularnego serialu?

Potraficie sobie wyobrazić smak mocnego fulla? Używacie na co dzień powiedzonek w stylu: „kanalia!”, „jełop!” czy „w mordę jeża!”? Jesteście przekonani, że doskonale znacie Świat według Kiepskich? Zajrzyjcie w książce na plan serialu, który połączył kilka pokoleń Polaków!

Źródło: informacja prasowa za ATM Grupa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.