Mały Grand Hotel – polski miniserial komediowy już we wrześniu na Canal +!

}

Data: 3 września 2019

a

Kategorie: Newsy

Mały Grand Hotel to produkcja, jakiej na polskim rynku telewizyjnym do tej pory jeszcze nie było. Po raz pierwszy aktorzy i artyści kabaretowi spotkali się na jednym planie filmowym.

Twórcy serialu to Bartosz Konopka, Karina Kleszczewska i Ola Staszko. Mały Grand Hotel pokazuje perypetie pracowników uroczego hotelu położonego w zaciszu prowincjonalnej Polski, którzy postanawiają przywrócić mu dawną świetność. Mimo własnych ograniczeń, wzajemnych animozji, niespodziewanych bądź powodowanych przez samych siebie kłopotliwych wydarzeń, wszyscy usiłują wypełniać swoje obowiązki najlepiej, jak potrafią.

fot jaroslaw sosinski maly grand hotel fotos 12524
canal+

W rolach głównych zobaczymy m.in.: Kingę Preis, która zagra serialową Violę – zmysłową, choć już nie pierwszej młodości „specjalistkę od szeroko pojętej rozrywki”, oraz Katarzynę Bujakiewicz, jako cierpiącą na zespół Tourette’a, pokojówkę Basię. Gościnne występy zaliczą Borys Szyc w roli reżysera Patryka Wargi, który podjął się nakręcenia reklamy hotelu. Mateusz Damięcki przekroczy próg zamczyska w roli znanego aktora Marcina Agacińskiego, a towarzyszyć mu będzie Katarzyna Kwiatkowska – serialowa żona. Z kolei Barbara Kurdej-Szatan zagra samą siebie. Odwiedzi hotel w towarzystwie męża Rafała. Z gościnności obiektu skorzystają także bohaterowie zagrani przez m.in. Łukasza Simlata i Mariusza Pudzianowskiego.

fot jaroslaw sosinski maly grand hotel fotos 6402
canal+

Obsadę główną tworzy również plejada oklaskiwanych artystów z kabaretu Paranienormalni. Zobaczymy Michała Paszczyka jako recepcjonistę z całodobową „słabością” do alkoholu oraz Roberta Motykę w roli barmana zabawiającego gości historiami ze swojego życia, czyli z życia filmowego Rambo. Z kolei Rafał Kadłucki jako konserwator nie będzie w stanie niczego naprawić, a Bogusław Kudłek, serialowy ksiądz proboszcz, czuje się w hotelu jak u siebie na parafii.

Nie zabraknie także artystów z kabaretu Ani Mru Mru. Marcin Wójcik zagra aspirującego do wyższych sfer szefa hotelu – Gerarda Von Farę (dawniej Fąfarę), a Michał Wójcik wcieli się w postać hotelowego boya, który obsługuje gości bez ręki, ale w jego przypadku okaże się to najmniejszym problemem… Bartosza Gajdę, znanego artystę kabaretu i stand up’u, zobaczymy natomiast w roli kucharza snującego wokół siebie legendę byłego szefa kuchni w Saint Germain.

fot jaroslaw sosinski maly grand hotel fotos 9977
canal+

Scenariusz napisali artyści z kabaretu Paranienormalni we współpracy z Bartoszem Gajdą przez wiele lat związanego z formacją Łowcy.B. Wspólna praca na planie artystów kabaretowych ze znakomitymi aktorami zaowocowała nowatorską, wyjątkową mieszanką humoru i groteski.

ZOBACZ TEŻ  Snowpiercer – reżyser Doktora Strange odchodzi z ekipy

Producentem wykonawczym jest Story Production. Serial powstał na zlecenie CANAL+. Zdjęcia realizowane są w Zameczku Myśliwskim w Promnicach koło Pszczyny, w województwie śląskim. Premiera serialu już 8 września o godzinie 21:30. Serial składa się z 4 odcinków. Co tydzień odbędzie się premiera jednego z nich.

mgh kanap tytul
canal+

Źródło: news prasowy za Canal +

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.