Madame! – powstanie serial o Marie Tussaud

}

Data: 9 sierpnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Newen Connect i Imaginarium Productions Andy’ego Serkisa łączą swe siły i realizują bardzo ciekawy serialowy projekt. Na wczesnym etapie rozwoju jest serial Madame!, który opowie o życiu francuskiej artystki, bizneswoman i światowej sławy założycielki muzeum figur woskowych – Marie Tussaud.

Serkis ma pełnić rolę showrunnera i reżysera. W projekt jako producenci zaangażowani są takżę Jonathan Cavendish i Marie Guillaumond.

Poznamy nieopowiedzianą do tej pory historię słynnej Tussaud, która doskonaliła swoje rzemiosło w epoce oświecenia w XVIII-wiecznym Paryżu, a podczas rewolucji francuskiej uciekła do Anglii. W 1835 roku w Londynie założyła swoje legendarne muzeum zwane Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Aby zrealizować swoje marzenia i pozostawić po sobie spuściznę poświęciła relacje z prawie wszystkimi bliskimi jej osobami.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Dracula – nowe zapowiedzi od Netflix i BBC!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.