w

Lucyfer sezon 6. – twórcy omawiają decyzję o jego powstaniu

lucifer poster featured

W czerwcu świat obiegła informacja o tym, iż Netflix posłuchał jednak głosu zawiedzionej publiczności i zdecydował się zamówić szósty sezon serialu Lucyfer. Co wiadomość ta oznaczała dla twórców serialu, którzy z pewnością piąty sezon mieli już w większej mierze ukończony?

W jednym z ostatnich wywiadów showrunnerowie – Joe Henderson i Ildy Modrovich wyjaśnili, iż to posunięcie platformy ich co prawda mocno zaskoczyło, ale patrząc na to teraz uznają, iż wyszło to serialowi na dobre.

To bardzo podobna sytuacja do tej, jak w piątym sezonie zwiększono nam liczbę odcinków z 10 do 16. Mówiliśmy: To nie jest dobre. To wszystko zrujnuje. Ale trzy dni później już myśleliśmy zupełnie inaczej: Czekaj, jak mogliśmy tego nie zrobić? – powiedział Henderson

Modrovich przyznał, iż twórcy doskonale zdawali sobie sprawę, że finał serii miał zbyt wielkie nawarstwienie się różnych historii i nie było możliwości dania widzom satysfakcjonującego zakończenia. Szósty sezon pozwoli na odpowiednie zakończenie historii każdego z bohaterów.

Także wychodzi na to, iż prośby fanów wyszły serialowi na dobre, bowiem nie ma to jak zniszczyć doskonały serial zbyt chaotycznym i zagmatwanym zakończeniem.

Premiera pierwszej części (8 odcinków) piątego sezonu serialu już 21 sierpnia 2020 roku na Netflix.

Źródło: comingsoon

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

greg kinnear

Shining Vale – Greg Kinnear dołącza do komediowego horroru od Starz

file.nicole kidman

A World of Calm – relaksująca seria na dobranoc od HBO Max