Koniec zdjęć do The Fall of the House of Usher

}

Data: 11 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Mike Flanagan poinformował o końcu prac na planie serialu grozy The Fall of the House of Usher powstającego dla platformy Netflix.

Zdjęcia do serialu powstawały w Vancouver w Kanadzie. Również tam nakręcone zostały poprzednie serie Flanagana, które powstały w ramach umowy Intrepid Pictures – firmy producenta z Netflixem.

Jak mówi Flanagan nadchodzący serial to na razie ostatni kręcony w Vancouver:

Zakończyliśmy produkcję The Fall of the House of Usher zamykając ogromny rozdział mojego życia. Pracowałem w Vancouver prawie bez przerwy od czasu Nawiedzonego dworu w Bly w 2019 roku. Zrobiliśmy 4 serie w ciągu 3 lat.

Serial ma być uwspółcześnioną adaptacją dużej części dorobku Edgara Allana Poego. Tytuł serialu pochodzi o jednej z jego nowel – Zagłada domu Usherów. Fabuła produkcji jednak oprze się na wielu pracach pisarza.

Opublikowana po raz pierwszy w 1839 roku nowela porusza tematy szaleństwa, izolacji i rodziny. Jej akcja dzieje się w odosobnionej posiadłości przepełnionej śmiercią i mrocznymi sekretami. Fabuła powstającego dla Netflixa serialu nie jest na razie znana. Wiadomo jedynie, że ta limitowana seria składać ma się z ośmiu odcinków. Opisywana jest ona jako epicka opowieść o chciwości, horrorze i tragedii.

Premiera The Fall of the House of Usher w 2023 roku.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Numer 1 tej jesieni - recenzja Kasztanowego ludzika

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.