HBO Max dalej pracuje nad serialem Dune: The Sisterhood

}

Data: 23 lipca 2021

a

Kategorie: Newsy

Ogłoszony ponad dwa lata temu projekt Dune: The Sisterhood mający być spin-offem oczekiwanego filmu Diuna jak się okazuje dalej jest w fazie rozwoju. Przez ten czas była o nim całkowita cisza. Teraz dochodzą do nas wieści o tym, iż nastąpiła zmiana na stanowisku showrunnera.

Pierwotnie showrunnerem serialu miał być Jon Spaihts, jednak zrezygnował z tej funkcji już na samym początku projektu. Przez dwa lata nic w kwestii tego tytułu HBO Max nie działało. Dopiero teraz, kiedy do kin wejść ma film zdecydowano się zatrudnić nowego showrunnera. Stanowisko to objęła Diane Ademu-John, która pracowała przy takich produkcjach jak Pamiętniki wampirów czy Nawiedzony dwór w Bly. Ademu-John napisze także scenariusz do serialu oraz będzie jedną z producentów wykonawczych.

Fabuła serialu ma skupić się na silnych kobietach o nadnaturalnie rozwiniętych umiejętnościach psychicznych i fizycznych, które są członkami zakonu Bene Gesserit. Ich zaangażowanie w polityke Imperium doprowadzi je do planety Arrakis, znanej jako Diuna.

Za reżyserię pilotażowego odcinka odpowie Denis Villeneuve.

Źródło: Bloody-Disgusting

ZOBACZ TEŻ  Fleabag w TVN Style!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.