Elizabeth Debicka jako księżna Diana na nowych zdjęciach z planu The Crown

}

Data: 8 listopada 2021

a

Kategorie: Newsy

Trwają zdjęcia do piątego sezonu serialu The Crown. W sieci w ramach promocji pojawiły się nowe zdjęcia, na których widzimy aktorkę Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany. Uderzające podobieństwo, nie sądzicie?

Podobnie jak w poprzednich sezonach w piątej serii The Crown pojawi się zupełnie nowa obsada, na czele której stanie Imelda Staunton jako królowa Elżbieta II. Partnerować jej będą Lesley Manville jako księżniczka Małgorzata, Jonathan Pryce jako książę Filip, Elizabeth Debicki jako księżna Diana, Dominic West jako książę Karol i Jonny Lee Miller jako John Major. Obsada ta pojawi się również w ostatniej, szóstej odsłonie serii.

The Crown opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. W piątym sezonie akcja rozgrywać będzie się pod koniec XX wieku. Akcja czwartej serii miała miejsce u schyłku lat 70, kiedy to Królowa Elżbieta i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola, który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje nieżonaty. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher. Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer, co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Premiera 5. sezonu The Crown dopiero w listopadzie 2022 roku.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze brytyjskie seriale XXI wieku - co warto obejrzeć?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.