M jak miłość – streszczenie odc. 1612

j
}

Data: 8 listopada 2021

a

Kategorie: Newsy

„M jak miłość” podkreśla istotę problemu, jakim są szkodliwe odpady

Córka Oli zaczyna chorować i pojawia się u niej wysypka. Co dziwne u innego dziecka w tej samej okolicy występują te same objawy. Kobieta podejrzewa, że negatywny wpływ na zdrowie jej dziecka ma pobliska garbarnia, na terenie której składowane są szkodliwe odpady. Rogowscy dowiedziawszy się o tym postanawiają zająć się sprawą i powiadomić o zaistniałej sytuacji sanepid.

Maria jednak bierze sprawy w swoje ręce i włamuje się na teren zakładu, aby zdobyć dowody w formie zdjęć, a także pobrać próbki substancji z otwartych beczek. Choć kobieta jest raczej rozważna i odpowiedzialna, tak tym razem w efekcie swych działań przyszło jej uciekać przed groźnym psem strzeżącym teren garbarni. Finalnie misja się powiodła bez większych kontuzji. Wyniki badań próbek wykazały, że substancja jest szkodliwa dla zdrowia człowieka i może nieść ze sobą bardzo poważne skutki. Dalsze etapy rozwiązania problemu szkodliwych odpadów należą już do obowiązku sanepidu.

m jak milosc 5

Relacje z kobietami niebawem doprowadzą Tadeusza do bankructwa

Do Grabiny przyjeżdża Edyta, jedna z wielu przyjaciółek Tadeusza. Kobieta postanowiła spędzić z nim cały urlop, a przy okazji „zadbać” o jego majątek. Edyta robi wszystko, aby przy znajomych Tadeusza pokazać, jak bardzo jej na nim zależy i ile ich łączy. Niestety kobieta nie ma dobrych intencji, a wszystkie jej działania to zaplanowana intryga, aby się wzbogacić.

M jak miłość - Tadeusza obejmuje jego przyjaciółka Edyta

Kolejne, trudne chwile w życiu Dawida i Basi

Dawid wraz z ojcem wracają do szpitala, aby odwiedzić kolegę z którym jeszcze niedawno dzielił salę. Na miejscu jednak czeka na nich szokująca wiadomość o śmierci Karola. Jaszewski się załamuje, co potęguje świadomość, że to on mógł być na jego miejscu. Początkowo Basia nie daje szansy Dawidowi, jednak z uwagi na trudne przeżycie, postanawia porozmawiać z chłopakiem. Na tę chwilę jednak nie może on liczyć na nic więcej, bo stracił zaufanie Basi. Dziewczynę pociesza ojciec, który powtarza jej, że kocha się nie za coś, lecz pomimo czegoś.

ZOBACZ TEŻ  M jak miłość - Jakub Józefowicz dołącza do obsady serialu
M jak miłość - Artur Rogowski rozmawia z córką Basią

Na deser przytoczę jeden z moich ulubionych cytatów, do którego nawiązują słowa Artura Rogowskiego:
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic” – Jan Twardowski

Ominął Cię poprzedni odcinek serialu „M jak miłość” – przeczytaj streszczenie odcinka 1611 i bądź na bieżąco!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze