Dwa nowe seriale w Telewizyjnej Dwójce – kryminał i szpiegowska produkcja

}

Data: 30 maja 2022

a

Kategorie: Newsy

Już dziś wieczorem na antenie Telewizyjnej Dwójki zadebiutują dwie serialowe produkcje. Jedna to kryminał Świadek oskarżenia, a druga to Szpiedzy w Warszawie – jej akcja osadzona jest w przedwojennej stolicy.

Świadek oskarżenia to składający się z trzech odcinków kryminał będący adaptacją powieści Agathy Christie. Akcja serialu rozgrywa się w latach 20 XX wieku w Londynie. Bogata wdowa Emily French zostaje zamordowana we własnym domu i pierwsze podejrzenia prowadzących śledztwo padają na Leonarda Vole’a, utrzymanka kobiety. Zrozpaczony mężczyzna, pewien swojej niewinności, poszukuje pomocy i otrzymuje ją od doświadczonego, ale bardzo schorowanego, adwokata Johna Mayhew’a. Prawnik, mimo zawiłości sprawy, gromadzi powoli dowody i stawia sobie ambitny cel, jakim jest całkowite oczyszczenie z zarzutów swojego klienta.

Pierwszy odcinek serialu już dziś o godzinie 21:40. Kolejne odcinki we wtorek i środę (31 maja i 1 czerwca) o godzinie 21:55. W serialu występują m.in. Toby Jones, Billy Howle, Kim Cattrall i Miranda Nolan.

Zaś Szpiedzy w Warszawie to historyczny serial szpiegowski na podstawie światowego bestsellera Alana Fursta, pod tym samym tytułem. Czteroodcinkowa seria to pierwsza wspólna produkcja fabularna Telewizji Polskiej i BBC Worldwide.

Serial ukazuje przedwojenną Warszawę. Nad Europą wisi groźba II wojny światowej. Francuscy, niemieccy, rosyjscy i polscy tajni agenci zostają wciągnięci w szpiegowską walkę na śmierć i życie. Pułkownik Jean – Franois Mercier oficjalnie nowy attaché wojskowy w ambasadzie Francji w Warszawie, a tak naprawdę pracownik francuskiego wywiadu, zagłębia się w świat uprowadzeń, zdrad i intryg na dyplomatycznych salonach i w zaułkach miast.

W Warszawie Mercier współpracuje z Antonim Pakulskim, oficerem polskiego wywiadu, swoim dowódcą z 1920 roku, kiedy to obaj walczyli w wojnie polsko – bolszewickiej. Życie, prowadzącego podwójną grę, Merciera dodatkowo skomplikuje spotkanie z piękną paryżanką polskiego pochodzenia, prawniczką w Lidze Narodów, Anną Skarbek, prywatnie związaną z Rosjaninem podającym się za dziennikarza.

ZOBACZ TEŻ  Barwy szczęścia odc. 2607-2611 – streszczenia

Pierwszy odcinek serialu dziś o godzinie 22:40. Emisja kolejnych epizodów w trzy kolejne dni – 31 maja i 1 czerwca o godzinie 23:00 i 2 czerwca o godzinie 21:55. Na ekranie zobaczymy Joannę Kulig, Marcina Dorocińskiego, Janet Montgomery i Davida Tennanta.

Źródło: Świat seriali

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.