w

Dom pod Dwoma Orłami to nowy serial TVP. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do niego!

193624 1.1

Dom pod Dwoma Orłami to nowy historyczny serial TVP, który opowie historię Dolnego Śląska. We Wrocławiu właśnie rozpoczęły się zdjęcia do niego. Jak na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się premiera produkcji.

Jak zapowiada TVP ma to być zrealizowana z epickim rozmachem historia tożsamości Dolnego Śląska opowiedziana przez pryzmat tytułowego Domu pod Dwoma Orłami i jego mieszkańców. Akcja serialu rozpocznie się latem 1997 roku, tuż przed nadejściem wielkiej powodzi, która zalała Wrocław.

Za reżyserię odpowiada Waldemar Krzystek. Jest on także współautorem scenariusza wraz z Małgorzatą Kopernik. W obsadzie znaleźli się m.in. Sonia Mietielica, Agnieszka Mandat, Karolina Gruszka, Małgorzata Zajączkowska, Karolina Rzepa, Adrian Zaremba, Andrzej Seweryn, Adam Ferency, Artur Żmijewski, Jan Frycz oraz Cezary Łukaszewicz.

Źródło: press

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szadz tvn 655 serial maciej stuhr

Powieść Szadź Brejdyganta zostanie zekranizowana!

The 100

The 100 otrzyma swój spin-off!