Czarna Domena – poznaj ciemną stronę sieci. Nowy dokument od Canal +!

}

Data: 4 listopada 2019

a

Kategorie: Newsy

Patotreści, hejt, fake newsy, chaos informacyjny, cyberprzestępczość – ciemna strona wirtualnego świata w serii utrzymanej w reportażowo-dokumentalnej stylistyce. 

Czarna Domena to próba dotarcia do ludzi oraz miejsc bezpośrednio związanych z kulisami działania Internetu. Przyjrzy się mechanizmom najgorszych wirtualnych praktyk okiem autorytetów branży cybernetycznej socjologów, psychologów, policjantów, informatyków, a także – gwiazd, które dotyka mowa nienawiści.

Niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się znajdujemy i z jakiego urządzenia korzystamy, za każdym razem, kiedy nawiązujemy połączenie z Internetem, jesteśmy narażeni na takie samo niebezpieczeństwo. W serii twórcy próbują dotrzeć do ludzi i miejsc związanych z kulisami działania Internetu oraz poruszą takie kwestie jak „patotreści”, hejt i mowę nienawiści, chaos informacyjny, czy pornografię.

c4d3129cba347d831e4c76a9d801f834

Pierwszy odcinek serii opowie o patostreamingu. Badania wskazują, że 37% polskich nastolatków w wieku 13-15 lat miało w Internecie styczność z materiałami prezentującymi przemoc fizyczną, psychiczną, seksualną, libacje alkoholowe, poniżanie osób trzecich, czy zażywanie narkotyków. Tak zwane 'patotreści’ niemal połowa z nich oglądała przynajmniej raz w tygodniu. Aż 2 na 5 ankietowanych nastolatków nigdy nie rozmawiało o tym problemie z jakąkolwiek osobą dorosłą. Zostanie również przedstawiona sylwetka jednego z najbardziej rozpoznawalnych i bulwersujących duetów patostreamerów: Rafatusa i Marlenki. Dodatkowo widzowie poznają postać dynamicznie zdobywającego popularność piosenkarza Cypisa, a poprzez zakreślenie portretu Gracjana Roztockiego, producenci pokażą ulotność i cenę zdobytego w Internecie rozgłosu.

Naczelną ideą Czarnej domeny jest uświadomienie odbiorcom, że w zasadzie każda osoba na świecie jest podatna na cyfrowe niebezpieczeństwa i nie ma regionu wolnego od najgorszych wirtualnych praktyk. Również w Polsce, niczym w soczewce, możemy dostrzec wielość niepokojących tendencji. Polacy skwapliwie i skrupulatnie przenieśli bowiem światowe trendy na nasze lokalne podwórko. W Czarnej domenie rzeczowo przyjrzymy się tego rodzaju tendencjom trawiącym – tak współczesny Internet – jak i nasz kraj.

czarna domena

Premierowe odcinki Czarnej domeny można oglądać na CANAL+ i CANAL+ 4 K w każdy poniedziałek od 4 listopada o 22.30 oraz CANAL+ DOKUMENT w każdą niedzielę od 10 listopada o 22:30.

ZOBACZ TEŻ  Jinn – zapowiedź pierwszego arabskiego serialu od Netflixa!

Źródło: news prasowy za Canal+

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.