Co się stało, Brittany Murphy? – serial dokumentalny o popularnej aktorce już dostępny w HBO Max

}

Data: 8 sierpnia 2022

a

Kategorie: Newsy

W HBO Max dostępny jest już dwuodcinkowy serial dokumentalny Max Original Co się stało, Brittany Murphy? Dokument wyprodukowany przez spółki Blumhouse Television i Pyramid Productions to kameralny i niezwykle wnikliwy portret aktorki Brittany Murphy. Jego twórcy przedstawiają nam nieznane fakty z życia gwiazdy i analizują tajemnicze okoliczności jej tragicznej śmierci w wieku zaledwie 32 lat.

Murphy była niezwykle zdolną aktorką, która zagrała w filmach cieszących się wśród jej rówieśników statusem kultowych, i wschodzącą gwiazdą przykuwającą uwagę widzów na ekranie i poza nim. Obiecującą karierę przerwała jej przedwczesna śmierć w 2009 roku, a tajemnicze okoliczności, które temu towarzyszyły stały się natychmiast pożywką dla konspiracyjnych teorii i licznych spekulacji.

Twórcy serialu dokumentalnego Co się stało, Brittany Murphy? przedstawiają nieemitowane nigdy wcześniej materiały archiwalne i wywiady z osobami z najbliższego otoczenia aktorki. Ich wnioski różnią się diametralnie od doniesień prasy brukowej – w kolejnych odcinkach skupiamy się na panującym w Hollywood seksizmie, zastanawiamy się, jaki miał wpływ na problemy młodej aktorki i zadajemy pytania dotyczące trudnej relacji Brittany z jej mężem Simonem Monjackiem. Zrealizowany z niezwykłym wyczuciem, zniuansowany serial dokumentalny przedstawia życie i dorobek niezwykle utalentowanej artystki.

Serial Co się stało, Brittany Murphy? wyreżyserowała nominowana do nagrody Emmy Cynthia Hill, a jego producentami wykonawczymi są zdobywca nagrody Emmy Jason Blum, Chris McCumber, Jeremy Gold, który reprezentuje spółkę Blumhouse, Mary Lisio i James Buddy Day.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  Ruffalo i Laurie w obsadzie serialu Światło, którego nie widać

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.