Emigracja – Canal+ ekranizuje książkę Malcolma XD

}

Data: 5 sierpnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Canal+ Emigracja. Produkcja ta swój scenariusz opiera na popularnej powieści Malcolma XD wydanej pod tym samym tytułem.

Emigracja to książka o młodym człowieku, który po ukończeniu małomiasteczkowego liceum decyduje się na wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. W charakterystyczny „pastowy” sposób opowiada o jednym z najważniejszych polskich zjawisk społecznych ostatnich dekad, które nadal nie zostało w wyczerpujący sposób przedstawione w polskiej literaturze. To opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w przygody trasie do Londynu i samym życiu emigranta. O tirowcach, cygańskich handlarzach kamperami, anarchistach-squattersach, recydywistach ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjskich oligarchach, zubożałej angielskiej arystokracji, stulejarzach i klubach go-go.

Za kamerą serialu stanął Łukasz Kośmicki. W obsadzie są m.in. Tomasz Włosok i Michał Balicki. Zdjęcia do Emigracji powstaną w Polsce i w Anglii, a dokładnie w Londynie.

Źródło: Canal+, lubimyczytać.pl

ZOBACZ TEŻ  Minuta ciszy – polski serial o kulisach branży pogrzebowej

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.