Ruffalo i Laurie w obsadzie serialu Światło, którego nie widać

}

Data: 11 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Netflix pracuje nad serialem Światło, którego nie widać. Produkcja ta jest adaptacją powieści Anthony Doerra o tym samym tytule. Trwa kompletowanie obsady, do której właśnie dołączyli Mark Ruffalo i Hugh Laurie.

Wcześniej angaż otrzymała debiutantka Aria Mia Loberti. Loberti wcieli się w Marie-Laurie LeBlanc, niewidomą nastolatkę, która spotyka Wernera Pfenninga, młodego niemieckiego żołnierza. Ich drogi splatają się podczas oblężenia Saint-Malo, do którego młoda kobieta uciekła wraz z ojcem. Akcja serialu rozgrywać będzie się podczas II wojny światowej. Od spotkania razem starają się przetrwać chaos okupowanej Francji.

Ruffalo sportretuje Daniela LeBlanc, ojca Marie-Laurie, który jest ślusarzem w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu. Dla swojej niewidomej córki zrobi wszystko. Uczy ją bycia niezależną, jednocześnie chroniąc ją przed nazistowską okupacją. Laurie zaś wcieli się w bohatera wojennego Etienne LeBlanc. To ekscentryczny i samotny bohater I wojny światowej, który cierpi na zespół stresu pourazowego, przez co jest nerwowy i zamknięty w sobie. Nagrywa on tajne audycje radiowe w ramach francuskiego ruchu oporu.

Serial ma być limitowaną produkcją, składającą się z czterech epizodów. Za kamerą stanie Shawn Levy, a scenariusz pisze Steven Knight.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Dopesick – miniserial Hulu o uzależnionej Ameryce na pierwszej zapowiedzi

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.