Cathy Yan wyreżyseruje adaptację japońskiego komiksu Paprika

}

Data: 24 sierpnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Cathy Yan, reżyserka odpowiedzialna za Dead Pigs i Ptaki nocy, stanie za kamerą telewizyjnej produkcji. Będzie to adaptacja japońskiego komiksu Paprika realizowana dla Amazon Prime Video.

Paprika to rozgrywający się w przyszłości thriller o ludzkich snach. Istnieje urządzenie, które pozwala ludziom atakować sny innych. Sytuację tą wykorzystuje 'terrorysta snów’, który wskakuje do różnych snów i wywołuje w nich nieodwracalne szkody. Jego tropem podążać zaczyna psycholog, który w świecie snów staje się Papriką – 'detektywem snów” chcącym rozwikłać tajemnicę ataków na nie.

Autorem literackiego pierwowzoru jest Yasutaki Tsutsui. Graficzna powieść Paprika wydana została w częściach, poczynając od 1991 roku. Potem na jej podstawie zrealizowano mangę, a w 2006 roku powstał film animowany, w kręgach fanów uznawany za kultowy. Za jego reżyserię odpowiada Satoshi Kon.

Źródło: Deadline / fot. z filmu Paprika

ZOBACZ TEŻ  Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – nowy zwiastun prosto z Comic-Conu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.