Anne Boleyn – zwiastun i data premiery serialu o królowej Anglii

}

Data: 19 listopada 2021

a

Kategorie: Newsy

W sieci pojawiła się zapowiedź trzyczęściowego historycznego dramatu Anne Boleyn, w którym to w tytułową postać, będącą drugą żoną Henryka VIII wciela się czarnoskóra aktorka – Jodie Turner-Smith.

Serial ukaże nam losy Anny w ostatnich miesiącach jej życia. Zobaczymy jak będzie walczyć o przetrwanie swoje i zabezpieczenie przyszłości swojej córki oraz ujrzymy jej wielką odwagę, dzięki której umiała postawić się tak wielkiemu patriarchatowi jaki ją otaczał.

Produkcja ukaże nam tą znaną historię z zupełnie innej pespektywy, kobiecej, a nie jej męża Henryka.

W obsadzie serialu oprócz Turner-Smith znajdują się także Paapa Essiedu jako George Boleyn, Mark Stanley jako Henryk VIII, Lola Petticrew jako Jane Seymour, Barry Ward jako Thomas Cromwell, Jamael Westman jako Edward Seymour, Amanda Burton jako Lady Anne Shelton i Thalissa Teixeira jako Madge Shelton. Za reżyserię odpowiada Lynsey Miller, która pracowała na podstawie scenariusza Eve Hedderwick Turner.

Premiera serialu 9 grudnia 2021 roku na AMC+.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TEŻ  Ferajna z Baker Street – nowa kryminalna propozycja dla młodzieży od Netflixa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.