Zawsze warto to polski serial obyczajowy, który swoją premierę miał 4 września 2019r. Od tamtej pory powstały dwa sezony, które emitowane były na antenie Polsatu do połowy maja ubiegłego roku. W obsadzie produkcji znajdziemy plejadę polskich gwiazd, wśród których wyróżnić należy Weronikę RosatiJulię Wieniawę i Katarzynę Zielińską, wcielające się w główne bohaterki. Ciepło przyjęty przez widzów serial aktualnie można zobaczyć w portalu internetowym VOD Ipla oraz na stronie Polsatu.

Serial opowiada o losach trzech kobiet, które poznajemy w dramatycznych okolicznościach. Pozornie różne od siebie bohaterki spotykają się podczas napadu na stację benzynową. Marta (W. Rosati) jest prawniczką, której relacja z toksycznym ojcem pozostawia wiele do życzenia.  Dorota (K. Zielińska) to zdominowana przez męża gospodyni domowa. Natomiast Ada (J. Wieniawa) jako dziewczyna do towarzystwa zaplątana jest w półświatek, z którego stara się wyrwać, aby odzyskać opiekę nad dziećmi. Losy trzech głównych bohaterek splatają się nie bez powodu. Dzięki temu przypadkowemu spotkaniu kobiety zaprzyjaźniają się i wspólnie pokonują trudy życia.

Opowieść, której pomysłodawczynią jest Agnieszka Krakowiak-Kondracka, zyskała wielu fanów polskiej widowni. Produkcja otrzymała Telekamerę 2020, jako najlepszy serial, a Katarzyna Zielińska i Jacek Knapp byli nominowani do tegoż wyróżnienia dla aktorów. Ku niezadowoleniu widzów, po emisji finałowego odcinka drugiego sezonu, ogłoszono że była to ostatnia część serii. Telewizja Polsat przyznała, że miał na to wpływ rozwój pandemii koronawirusa. Jednak ze względu na oburzenie sympatyków serialu i zainteresowanie jego dalszymi losami, zarząd Polsatu zaznaczył, że nie wyklucza powrotu do produkcji.