IPLA SERIALE – Nowe i starsze seriale Polsatu, które warto zobaczyć

}

Data: 1 kwietnia 2021

Od początku istnienia platformy streamingowej Ipla możemy tam oglądać zarówno starsze (choć niestety nie wszystkie) seriale, które emitowała Telewizja Polsat jak i te najnowsze prezentowane obecnie na antenie. Wybraliśmy 10 produkcji naszym zdaniem wartych zobaczenia. Zobacz nasz ranking: Ipla seriale.

Ipla seriale nowsze

Kowalscy kontra Kowalscy

Kowalscy kontra Kowalscy to jedna z najnowszych propozycji serialowych Telewizji Polsat obecna także na Ipla. Produkcja ta opowiada o losach dwóch rodzin o tym samym nazwisku, którym przed laty w szpitalu podmieniono dzieci. Scenariusz został oparty na fabule zaczerpniętej z popularnego rosyjskiego sitcomu Ivanovy-Ivanovy, który miał swoją w 2017 roku w Rosji.

W oryginalnej produkcji rolę bogatych Ivanovów zagrali Sergey Burunov, Aleksandra Florinskaya i Aleksey Lukin, natomiast w rolę ubogich wcielili się Mikhail Trukhin, Anna Ukolova i Semyon Treskunov.

A w wersji polskiej główne role grają: Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska (bogaci), Katarzyna Kwiatkowska,Wojciech Mecwaldowski (biedni), natomiast dzieci zagrali: Jakub Zdrójkowski i Patryk Cebulski.

Piękni i bezrobotni

hqc293gxcns49yz7f13abxv85bqbu7kv

Piękni i bezrobotni to kolejny serial komediowy tej wiosny obecny na antenie stacji ze słoneczkiem. Produkcja ta opowiada o dwóch przyrodnich braciach, których oprócz więzów rodzinnych łączy także kredyt. Bohaterowie, aby spłacić ten dług panowie chwytają się najróżniejszych zadań.

W głównych bohaterów wcielają się wszystkim dobrze znani z Kabaretu Moralnego Niepokoju, lub produkcji Ucho Prezesa komicy: Robert Górski i Mikołaj Cieślak. Obok nich na ekranie pojawią się również: Wojciech Kalarus, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Zielińska.

Zawsze Warto

47oprevnw4fqtj1bvjuqna5k316g71o2

Zawsze warto to serial obyczajowy w doborowej obsadzie. Na antenie Polsatu zadebiutował 4 września 2019 roku.

Fabuła tej produkcji opowiada losach trzech kobiet, których perypetie się ze sobą przeplatają. Prawniczka (w tej roli Weronika Rosati) jest uzależnioną od ojca, zdominowaną przez męża i dziewczyną do towarzystwa walcząca o prawa do opieki nad dzieckiem, a jednocześnie próbująca się wyrwać z półświatka. Dzięki dramatycznym okolicznościom zaprzyjaźniają się i wspólnie znajdują siłę na pokonanie życiowych trudności.

Ada Michalska (w tej roli Julia Wieniawa) to młoda, samotna mama, która jest niestety tak jak prawniczka dziewczyną do towarzystwa. Ada marzy o Marzy o lepszej przyszłości dla siebie i swojego synka Doriana, który znajduje się w rodzinie zastępczej. Pragnie uwolnić się od dotychczasowego życia, co sprawia, że każdego dnia walczy o przetrwanie.

Dorota Zima (w tej roli Katarzyna Zielińska) – jest oddaną matką, ale przede wszystkim molestowaną psychicznie oraz fizycznie ofiarą swojego męża. Całe życie poświęciła trójce dzieci: Majce, Igorowi oraz Izie. Kobieta nie ma siły wyrwać się z niszczącego ją małżeństwa. Codziennie musi walczyć o siebie i swoje dzieci, aby w końcu, pewnego dnia, zrobić krok ku lepszemu.

Poza pierwszoplanowymi postaciami w produkcji tej możemy zobaczyć także: Bartosza Obuchowicza, Beatę Ścibakównę i wielu innych znanych aktorów.

ZOBACZ TEŻ  Serialowi bohaterowie pełni sarkazmu

Rysa

8ypn4gd6nhid1brgu2942o58zdd7uanw

Rysa to serial kryminalny z elementami thrillera psychologicznego. Odcinki są udostępniane od 15 stycznia 2021 na platformie VOD Ipla. Oparty jest na książce o tym samym tytule co ta produkcja autorstwa Igora Brejdyganta.

Fabuła opowiada o Komisarz Monice Brzozowskiej (Julia Kijowska), która boryka się z zanikami pamięci oraz lękami. W tracie śledztwa wychodzi na jaw, że sama policjantka jest powiązana ze sprawą. We wszystkim wspiera ją jej partner życiowy – Piotr Wasilewski (Maciej Zakościelny).

W obsadzie serialu znajdują się także: Maria Paklunis, Kinga Preis, Janusz Chabior, Zbigniew Zamachowski, Zuzanna Zielińska i Dawid Ogrodnik.

Łowcy cieni

9cef16166992800b930aa908db76.1000 1

Łowcy cieni-kolejna produkcja, które odcinki możemy oglądać tylko na Ipla. Serial opowiada o kulisach pracy śledczych z tajnej jednostki policji, którzy zajmują się najpoważniejszymi sprawami kryminalnymi.

Funkcjonariuszami CBŚP są: Maryśka Cybulska (w tej roli Agnieszka Mrozińska), Patryk Karwowski (w tej roli Sławomir Doliniec), Brunon Małecki (w tej roli Wojciech Medyński) i Jagna Dobosz (w tej roliIzabela Jarosińska) pod kierunkiem Roberta Ziętary (w tej roliAndrzej Wieczorek) prowadzą śledztwa dotyczące zabójstw, porwań i zamachów. Często działają również w porozumieniu z agentem Interpolu.

Do pomocy mają dwóch informatyków (w tych rolach Joanna Majstrak i Szymon Kołodziej), technika kryminalistyki (w tej roli Elżbieta Panas) i profilera (w tej roli Mateusz Jędraś), nawet informatorkę (w tej roliMonika Jarosińska), byłą prostytutkę, a obecnie właścicielkę salonu masażu. Pracownicy tajnej jednostki nie mają kont na portalach społecznościowych, nie mają też rodzinnych zdjęć, by chronić swoich bliskich, a siedziba biura mieści się zwykłym biurowcu, aby nie wzbudzać podejrzeń.

Gliniarze

mqsag41wwydxcnuzvt4p9ioaptw4aeqy

Gliniarze – serial to jeden z wielu seriali z kategorii paradokumentów na antenie Telewizji Polsat.

Akcja produkcji toczy się w Warszawie. „Gliniarze” ukazują mroczne oblicze stolicy i najtwardszych policjantów w kraju, którzy na co dzień zmagają się z najcięższymi sprawami. Wśród nich są pary policjantów: Natalia Nowak (w tej roli Ewelina Ruckgaber) i Kuba Roguz (w tej roli Piotr Mróz) oraz Olgierd Mazur (w tej roli Arkadiusz Krygier) i Krystian Górski (w tej roli Tomasz Skrzypniak) oraz Adam Bogusz (w tej roli Aleks Mackiewicz) i Weronika Grot (w tej roli Laura Samojłowicz).

W każdym z odcinków są 2 sprawy do rozwiązania, zaś od trzeciej serii tylko jedna sprawa w odcinku do rozwiązania. Za każdym razem w odcinku występuje inna para policjantów.

Gabinet numer 5

Gabinet numer 5 serial medyczny na antenie TV4 emitowany od września 2019 roku. Głównym bohaterem jest Tomasz Sobczak, który wcielił się w rolę lekarza zatrudniającego się w lokalnej przychodni w miejscowości Bolesna.

Nowy lekarz Adam Domański (w tej roli wspomniany już Tomasz Sobczak) szybko da się poznać jako świetny diagnosta i bezceremonialnie szczery arogant, budząc konsternację wśród pacjentów i w zespole pracowników.

Sytuację bohaterów serialu dodatkowo skomplikuje tajemnicza śmierć jednego z pacjentów i morderstwo, które ktoś popełni w mieszkaniu Domańskiego. W przychodni pojawi się policja, która będzie miała przed sobą dwa bardzo skomplikowane śledztwa.

ZOBACZ TEŻ  Miłość na zakręcie – TV4 szykuje nowy serial!

W pozostałych rolach możemy zobaczyć: Sylwestra Maciejewskiego , Natalię Lesz, Martę Król, Damiana Kuleca, Annę Szymańczyk i Jolantę Niedźwiecką. Ponadto gościnnie w serialu pojawili się: Grażyna Zielińska, Rafał Cieszyński i Ryszard Rembiszewski.

Miłość na zakręcie

ipla seriale

Miłość na zakręcie to kolejny w tym zestawieniu serial, który najpierw był emitowany w telewizji, a potem odcinki jego możemy oglądać na platformie streamingowej Ipla.

Produkcja ta opowiada o perypetiach Jowity, matki dwójki dzieci wieku nastoletnim. Jowita ( w tej roli Kamila Boruta) oprócz bycia matką jest też wykładowcą na uczelni. Po śmierci męża jest zmuszona wybierać między karierą akademicką a prowadzeniem centrum samochodowego. Z pracy na uczelni bohaterka trafia do całkowicie obcej sobie, zdominowanej przez mężczyzn branży, gdzie musi stawić czoła zupełnie nowym wyzwaniom.

W projekcie tym udział wzięl m.ini: Karol Strasburger, Jasper Sołtysiewicz, Aleksandra Szwed, Wioleta Arlak.

Ipla seriale starsze

Kocham Klarę

bvs2ryhars6qnkkhh7yecwr5ht8eqeew

Kocham Klarę to nieco starszy i być może serial komediowy Polsatu, który na antenie stacji zadebiutował 1 grudnia 2001 roku. Serial był realizowany w Teatrze Dramatycznym w Warszawie z udziałem publiczności. Serial luźno oparto na amerykańskim sitcomie zlat 50-tych pt. I Love Lucy.

Projekt ten przedstawia losy dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających w jednym bloku w Zielonej Górze – tytułowej Klary i Jakuba Zalapskich oraz Hanny i Jana Nowaków. Każdy odcinek stanowi odrębną całość. Fabuła opiera się na codziennych problemach rodzin, sprzeczkach między małżeństwami i małżonkami oraz perypetiach w pracy.

Główne role w Kocham Klarę zagrali: Magdalena Wójcik i Tomasz Kozłowicz (państwo Zalapscy), natomiast w państwa Nowaków wcielili sie Dorota Zięciowska i Wojciech Wysocki.

Miodowe Lata

6cb2d65bf4ef6c823cf5642cf064.1000

Miodowe Lata to sitcom, który jest polską wersją innego amerykańskiego serialu z lat 50-tych. Opowiada o dwóch zaprzyjaźnionych małżeństwach, mieszkających w kamienicy na warszawskiej Woli.

Produkcja opowiada o dwóch niepoprawnych optymistach Karolu Krawczyku (w tej roli Cezary Żak) oraz Tadeuszu Norku (Artur Barciś), którzy usilnie szukają sposobu na zarobienie fortuny gdyż obecne zawody jakie wykonują ( Karol jest motorniczym, zaś Tadeusz pracuje w kanałach) nie przynoszą im dochodów takich jakie by chcieli.

Alina i Danuta (w tych rolach Agnieszka Pilaszewska/później Katarzyna Żak, Dorota Chotecka)-żony bohaterów co prawda mocno stąpają po ziemi lecz mimo wszystko nie są wstanie powstrzymać swoich mężów przed ich szalonymi pomysłami. Serial ten był kręcony w Teatrze Żydowskim w Warszawie z udziałem publiczności.

Po latach doczekał się kontynuacji pt. Całkiem nowe lata miodowe. Seria ta liczyła tylko 17 odcinków i opowiada o losach Krawczyków i Norków po sprzedaży mieszkań w Warszawie. Nadal szukają sposobów na zarobienie fortuny, natomiast ich żony oczekują potomków i pod wpływem kompletowania wyprawek dla dzieci postanawiają same szyć ubranka, w tym celu założyły firmę szwalniczą Bejbuś.

IPLA SERIALE – Podsumowanie

Jak widać wraz z końcem emisji seriali w telewizji produkcje te można później w każdej chwili obejrzeć na platformach streamingowych. Projekty tego typu z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Ipla buduje sobie coraz większą bazę filmów i seriali doganiając przy tym przodującego na polskim rynku Playera.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Karolina Tryniszewska

Uwielbia seriale, a zwłaszcza starsze telenowele. Mogłaby o nich pisać i rozmawiać godzinami. Obejrzała jak dotad wszystkie filmy i seriale ulubioną aktorką, Jennifer Aniston.