Serial Detektyw to wciągający serial z pogranicza thrillera, kryminału i dramatu, stworzony i napisany przez Nica Pizzolatto. Seria emitowana jest przez amerykańską sieć telewizji kablowej HBO od 12 stycznia 2014 roku. Każdy sezon ma odrębną strukturę, zawierającą nową fabułę, postacie i historie. Wątki nie są połączone, dlatego można traktować serie jako osobne miniseriale. Detektyw doczekał się dotychczas dwóch sezonów, a premiera trzeciego odbędzie się na początku 2019 roku. Serial zachwyca niepowtarzalnym klimatem. Oprócz głównego wątku wgłębiamy się również w przeżycia, przemyślenia i problemu bohaterów. Niesamowite zdjęcia, duszna, ciężka atmosfera w połączeniu z utrzymującym się napięciem gwarantują doskonałą rozrywkę.

Pierwszy sezon, w którym występują Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michaela Pottsa i Tory’ego Kittlesa, toczy się w Luizjanie, w połowie lat 90. Detektywi pracują nad sprawą dziwnych morderstw, które zaczęły na nowo pojawiać się po 17 latach.

W drugim sezonie fabuła skupia się na losach policjantów z Kalifornii oraz gangsterze, który pragnie zalegalizować swoją działalność. Zgodnie z zapowiedziami trzeci sezon ma opowiadać o rozciągającej się przez dekady tajemnicy, którą widzowie będą mogli stopniowo poznawać.

Pierwszy sezon zyskał uznanie krytyków oraz zdobył wysokie oceny widzów HBO. Detektyw został wielokrotnie nominowany i nagradzany licznymi wyróżnieniami głównie za grę aktorską, zdjęcia, scenariusz i reżyserię. Drugi sezon mocno podzielił widzów, jednak sam serial wciąż utrzymał wysoką oglądalność na HBO.

Serial Detektyw opinie

Jeśli chodzi o serial Detektyw opinie na jego temat są bardzo pozytywne. Widzowie deklarują, że jest wciągający i trzymający w napięciu.