Serialowe nowości na wakacje 2018, czyli kompendium dla no-life’a

j

Autor: Ula Zywer

}

Data: 3 lipca 2018

Jedni lubią piesze wędrówki po górskich szlakach, inni długie romantyczne spacery po plaży, jeszcze inni marzą, by móc rozbić namiot w środku lasu i pływać w jeziorze o zmroku. Są też tacy (i bardzo dobrze ich rozumiemy), którzy uważają się za domatorów, a upalne wieczory najchętniej spędzają przed ekranami. Jednak zamiast po raz n odpalać pierwszy sezon Przyjaciół (choć generalnie nie ma w tym nic złego), warto jest włączyć jakąś nową produkcję. Aby pomóc Wam w wyborze, przedstawiamy poniżej serialowe nowości, na których warto zawiesić oko w te wakacje.

fe9ac2724274f1d0002dec953bd3a285 netflix fandom

Źródło: pinterest

W niepamięć odeszły czasy, kiedy wakacje były okresem posuchy dla seriali – teraz możemy oglądać serialowe nowości przez okrągły rok. Zarówno internetowe wypożyczalnie, jak i popularne stacje telewizyjne z powodzeniem napędzają serialowy rynek. Oprócz doskonale sprzedających się seriali, które jednak są dość konwencjonalne, widzowie otrzymują również coraz bardziej nietypowe propozycje, obsadzone śmietanką aktorską. Na horyzoncie pojawiły się już bardzo ciekawie brzmiące tytuły – premiery poniższych seriali dopiero nastąpiły lub będą mieć miejsce w te wakacje (uprzedzamy jednak, że daty premier nie są zarezerwowane stricte dla Polski).

Ostre przedmioty

Premiera: 8 lipca

Producent: HBO

Jeżeli jakakolwiek aktorka mogłaby mi osobiście zagwarantować, że obejrzę coś z przyjemnością, to byłaby to właśnie Amy Adams, która w serialu Ostre przedmioty odgrywa główną rolę, czyli postać dziennikarki Camille Preaker. Serial powstał w oparciu o powieść kryminalną o tym samym tytule. W serialu, podobnie jak w książce, Camille przyjeżdża do swojego rodzinnego miasta, by zebrać materiał do napisania artykułu o morderstwie dwóch dziewczynek, które miało właśnie tam miejsce. Nie zaszkodzi dodać, że o ile sprawa jest niezwykle trudna i delikatna, to życie samej Camille też nie należy do najłatwiejszych. Dziennikarka wraca bowiem do swojej rodzinnej miejscowości nie z urlopu czy emigracji, a ze szpitala psychiatrycznego. Dlaczego musiała tam trafić i dlaczego w tak osobisty sposób podchodzi do opisywanej sprawy morderstwa? Tego dowiecie się niebawem.

cq5dam.web .768.432

Źródło: HBO

Sukcesja

Premiera: 3 lipca

ZOBACZ TEŻ  The Innocents – drugi zwiastun serialu już jest!

Sukcesja to produkcja o władzy, bez dwóch zdań. Nie może być inaczej, skoro opowiada ona historię rodziny, do której należy korporacja rozwinięta na skalę globalną. Główny bohater HBO-wskiego serialu, Roy Logan (w tę rolę wciela się Brian Cox), to człowiek bardzo kompetentny, umiejętnie zarządzający swoją firmą. Niemniej jednak, kiedy do głosu dochodzą jego dzieci, roszczące sobie pretensje do najwyższych kierowniczych stanowisk w rodzinnym biznesie, sprawy zaczynają się komplikować.

dims

Źródło: Engadget

Rozczarowani

Premiera: 17 sierpnia

Jeśli chodzi o serialowe nowości, to w zestawieniu nie może zabraknąć animowanego serialu Rozczarowani. Ci, którzy znają i lubią Simpsonów oraz Futuramę na pewno się nie zawiodą – produkcja wychodzi bowiem spod ręki Matta Groeninga, twórcy dwóch wspomnianych wyżej seriali animowanych. Tym razem Groening we współpracy z Netflixem przeniesie widzów do średniowiecza. Będą mogli oni śledzić perypetie Bean, księżniczki-alkoholiczki, która w towarzystwie Elfo (który jest elfem, duh) i Luci (czy można było nazwać osobistego demona bardziej adekwatnie?) przeżywa i tworzy kompletnie niestworzone historie, okraszone oczywiście charakterystycznym dla tego typu produkcji humorem. Będziemy oglądać!

ows 152934916520361

Źródło: Star Tribune

Yellowstone

Premiera: 20 czerwca

Są jeszcze takie zakątki na świecie, gdzie obowiązujące kiedyś zasady gry wciąż obowiązują. Jeśli wydaje Wam się, że opowieści z Dzikiego Zachodu należą już do zamierzchłej przeszłości, to serial Yellowstone zmieni Wasze zdanie. Akcja serialu toczy się bowiem wokół walki o skrawek ziemi. Nie chodzi jednak o byle kawałek gruntu, ale o ranczo graniczące z terenami Parku Narodowego Yellowstone, obszarem rezerwatu Indian i terytorium należącym do deweloperów. Właścicielem posiadłości jest John Dutton (w jego roli zobaczymy Kevina Costnera), którego jedynym pragnieniem jest żyć spokojnie wraz z rodziną na swoim ranczu. Nie może jednak zapomnieć o tym, że żyje w okolicy, w której wpływowi ludzie są skłonni do wszystkiego, by uzyskać więcej wpływów, a niektóre morderstwa przechodzą do archiwum bez znalezienia sprawcy.

the innocents 587x400 1

Źródło: TV Series Finale

The Innocents

Premiera: 24 sierpnia

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o czarownicach, czyli czary mary, hokus pokus!

Tegoroczne wakacyjne serialowe nowości docierają do każdego, a serial Netflixa The Innocents kierowany jest do nastolatków (no, może nie tylko, ale raczej do młodszej grupy odbiorców). Jest w nim zawarta historia dwójki młodych ludzi, June (Sorcha Groundsell) i Harry’ego (Percelle Ascott) i pojawia się wątek ucieczki z domu. Na tym jednak kończą się motywy typowo nastoletniej dramy, które ubarwione są elementami fantastycznymi: dwójka głównych bohaterów posiada bowiem dziwne moce, przez które są oni poszukiwani przez członków bliżej niezidentyfikowanej organizacji. June i Harry’ego czeka więc walka o przetrwanie, ciągła ucieczka i próba zrozumienia tego, co się z nimi dzieje. A można było przecież siedzieć w domu i zakuwać na pszyrę…

617152432

Źródło: Nashville Public Radio

Trzy dni Kondora

Premiera: 7 czerwca

Powieść Sześć dni Kondora doczekała się swojego serialowego odpowiednika. Napięta atmosfera i nieustanny lęk z kart książki przeniosą się na mały ekran, a wraz z nimi uwspółcześniona postać Joe Turnera, młodego agenta CIA, którego życie – w wymiarze zarówno zawodowym, jak i osobistym – z dnia na dzień całkowicie się zmienia. Pewnego dnia analityk odkrywa, że wszyscy jego współpracownicy padli ofiarą mordercy. Nie trzeba być analitykiem, żeby dojść do wniosku, że Joe Turner również jest na celowniku. Ale czy przeżyje?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Ula Zywer

Pochłania seriale wszelkiego rodzaju, ale najbardziej lubuje się w komediowych. Fanka dobrych soundtracków, zarówno serialowych, jak i filmowych. Szczególnie ceni sobie produkcje z nieoczywistym zakończeniem.