Seriale o kosmitach – czyli niesamowite TOP 8

j

Autor: Anna Pikiel

}

Data: 10 października 2021

Do tematu niewytłumaczalnych konwencjonalnie zjawisk i niezidentyfikowanych istot pozaziemskich da się podejść na różne sposoby. Można stworzyć z tego rozrywkowe seriale o kosmitach z intrygującym mezaliansem w tle, a można skupić się na zaspokajaniu ciekawości widzów, oferując im fakty o incydentach, które naprawdę się wydarzyły. Czegokolwiek tu szukasz, na pewno znajdziesz to na naszej liście!

UFO: odtajnione projekty

ufo odtajnione projekty 1
źródło: Netflix

Dla niektórych istnienie UFO jest sprawą oczywistą, wciąż jednak trudną do udowodnienia. Serial ma charakter dokumentalny i stanowi ciekawe wprowadzenie do tematu bacznie strzeżonego przez światowe rządy. Produkcja oferuje nam zapoznanie się z relacjami potencjalnych świadków kontaktów z istotami pozaziemskimi, animacje przyciągające uwagę oraz, co najważniejsze, dają nam zalążek informacji o rządowych projektach prowadzonych w tajemnicy przed resztą społeczeństwa.

Starożytni kosmici

ancient aliens

Paleoastronautyka jest pseudonauką, mówiącą o tym, że ziemia od lat odwiedzana jest przez istoty pozaziemskie, które niejednokrotnie komunikowały się z naszymi starożytnych i prehistorycznymi przodkami. Pasjonaci szukają potwierdzeń swojej tezy w tym, co zostawiły nam najstarsze cywilizacje- malunkach naściennych w jaskiniach, starożytnych budowlach, a nawet w pozostałościach z ery dinozaurów, rozkładając je na czynniki pierwsze. Seria dokumentalna powstała we współpracy z zapalonym zwolennikiem omawianej paranauki.

Roswell: W kręgu tajemnic

roswell reboot

Roswell świat poznał jako miasteczko związane z intrygującym incydentem z 1947 roku, który od lat przyciąga nie tylko ufologów, ale i głodnych wrażeń turystów. Z katastrofy pozaziemskiego statku ratuje się trójka dzieci, które dorastają jako kosmici i prowadzą prawie normalne, ludzkie życie. Nie mogą jednak zdradzić swojej tajemnicy, a ich losy w Roswell, które okrzyknięto „miasteczkiem obcych”, okazują się pełne trudów i wręcz kosmicznie ciężkich wyzwań.

ZOBACZ TEŻ  Seriale o tajnych agentach - aż 35 propozycji!

Serial po latach doczekał się sequelu „Roswell, w Nowym Meksyku”.

V: Goście

v goscie

Kiedy nad każdym z większych miast pojawiają się niezidentyfikowane obiekty latające, życie całej ludzkości zmienia się nie do poznania. Początkowo nieufni ziemianie przyjmują przybyszów, z którymi z czasem tworzą zgraną społeczność. Ludzie wierzą w ich dobre intencje, jednak są i zagorzali sceptycy. Kiedy jedna z agentek Ochrony Narodowej dowiaduje się o prawdziwych zamiarach obcych, werbuje się do ruchu oporów zwanego Piątą Kolumną, by chronić syna, siebie i całą ludzkość.

Istnieje również miniserial z 1983 roku, przedstawiający drugą stronę medalu o wdzięcznej nazwie „V”.

4400

4400
filmweb

Pewnego pozornie normalnego dnia w tajemniczych okolicznościach znika kilkoro ludzi, nazwanych później grupą 4400. Po latach, kiedy ich najbliżsi dawno już zmarli, wracają w emanującej światłem kuli na Ziemię. W ich wyglądzie nie zmieniło się absolutnie nic, nie zestarzali się nawet o dzień. Ich sprawę badają wyjątkowo zaangażowani agenci, którzy nawiązują więzi emocjonalne z cudownie odnalezionymi. Z czasem okazuje się, że każdy z grupy 4400 skrywa w sobie pewną tajemnicę.

Projekt Błękitna Księga

projekt blekitna ksiega

Dociekliwość i niezaspokojona chęć odkrycia prawdy łączy kapitana sił powietrznych Stanów Zjednoczonych i podejrzliwego naukowca. Wspólnie zgłębiają tajemnice działań rządów i badają doniesienia na temat UFO z czasów zimnej wojny. Sprawy przybierają niebezpiecznego tempa, kiedy nad Waszyngtonem pojawia się coraz więcej niezidentyfikowanych latających spodków.

Projekt Błękitna Księga jest odtajnionym działaniem Armii Stanów Zjednoczonych, polegającym na obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Finalnie większość zaobserwowanych zjawisk została zakwalifikowana jako urządzenia wytworzone przez człowieka, część jako oszustwa, jednak aż 6% (około 701 przypadków) nigdy nie doczekało się swojego rozwiązania.

Wybrańcy obcych

wybrancy obcych

Życie trzech rodzin: Keysów, Crawfordów i Clarkeów komplikuje się po kontakcie z UFO. Jak się okazuje, obcy stale wpływają na ich losy, co odczuwane jest przez wiele kolejnych pokoleń.

ZOBACZ TEŻ  Seriale tureckie na Netflixie – top 15, które tam obejrzysz

Akcja zaczyna się podczas II wojny światowej, kiedy pilot Russell Keys cudem zostaje uchroniony przed zestrzeleniem. Jego zbawieniem okazuje się tajemnicze błękitne światło. Po tym wydarzeniu w jego otoczeniu zaczynają się dziać tajemnicze rzeczy. Kilka lat później pułkownik Owen Crawford poświęca się badaniu incydentu w Roswell. W domu Sally Clarke pojawia się nagle nieznajomy, tajemniczy gość, a wynik tego spotkania jest zaskoczeniem dla wszystkich. Finalnie losy tych rodzin przeplatają się, a punkt kulminacyjny wpływów pozaziemskich istot jest dla wszystkich niespodziewany.

Miniserial łączy ze sobą elementy fikcji z prawdziwymi zdarzeniami bacznie badanymi przez ufologów.

Wrogie niebo

wrogie niebo

Apokalipsa kosmitów powoduje na Ziemi chaos. Nikt nie wie, w jakim celu obcy zaatakowali ludzkość, ale jedno jest pewne- muszą przetrwać. Zaistniała sytuacja motywuje ich do zorganizowania się w grupy, aby wspólnie odpierać najazdy wrogów w postaci bezlitosnych pajęczaków i okrutnych maszyn. Jednej z grup dowodzi wojskowy Tom, który po śmierci żony i porwaniu syna, zrobi wszystko, by choć jedno z nich odzyskać.

Dodatek: Z Archiwum X

seriale o kosmitach - z archiwum x

Jeśli interesuje cię tematyka istot pozaziemskich, to jej echa znajdziesz również w kultowym serialu „Z Archiwum X”. Jego głównym tematem nie są jednak obcy.

Seriale o kosmitach – podsumowanie

To, naszym zdaniem, najciekawsze seriale o kosmitach, jakie kiedykolwiek były emitowane. A może dodałbyś coś jeszcze?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze