Snowpiercer to amerykański postapokaliptyczny i dystopijny thriller. Serial, którego premiera miała miejsce w maju 2020 roku na kanale TNT, wzorowany jest na fabule francuskiej serii komiksów Le Transperceneige autorstwa Jacquesa Loba i Jean-Marca Rochette’a, a także na ich adaptacji filmowej z 2013r. W rolach głównych serialu reżyserowanego przez Graeme Mason, znajdziemy między innymi Jennifer Connelly, Daveeda Diggsa, Mickey Sumner czy Alison Wright.

Serial śledzi losy pasażerów tytułowego Snowpiercera – ogromnego pociągu, który jest w nieustannym ruchu i przemierza zamarznięte pustkowia, jakie zostały z naszego świata. Resztki ludzkości, które ocalały po apokalipsie mającej miejsce siedem lat wcześniej, próbują przetrwać w koleji krążącej po Ziemi. Snowpiercer nie jest zwykłym pociągiem, bo posiada aż 1001 wagonów, które podzielone są na klasy. Serial podejmuje wątki związane z nierównościami społecznymi, walką klas oraz ich możliwym skutkiem.

Dwusezonowa produkcja została doceniona przez widzów, a także otrzymała kilka nominacji do różnych nagród. Producenci bazując na przychylnym odbiorze publiczności, zdecydowali się na kontynuację serii i nakręcenie trzeciego sezonu.