Najlepsze seriale o kosmosie – aż 28 propozycji!

j

Autor: Klaudia

}

Data: 2 lipca 2021

Od naszego podwórka Układu Słonecznego, aż po rozległe brzegi kosmicznego oceanu, nasz wszechświat jest pełen tajemnic. Od czasu do czasu zastanawiamy się, co kryją jego zakątki – robimy to na tyle często, że przekształcamy te koncepcje w produkcje telewizyjne. W tym wpisie przedstawiamy najlepsze seriale o kosmosie! Już lata temu miała miejsce pierwsza wyprawa w kosmiczny lot, jednak wciąż pozostaje wiele pytań dotyczących czarnych dziur czy naszego miejsca na świecie, przyszłości. Te serie próbują ukazać możliwe odpowiedzi na niektóre z dziesiątek naszych zagwozdek, przy czym prezentują niesamowite opowieści pełne przygód.

Seriale o kosmosie – starsze serie

Lubicie odrobinę starsze seriale o kosmosie? Specjalnie dla miłośników takich serii prezentujemy najlepsze z nich! Każda z wymienionych poniżej produkcji przeszła próbę czasu i wciąż posiada wielu fanów, którzy chętnie do niej wracają, by poczuć odrobinę nostalgii.

Zagubieni w kosmosie

Lost in Space to najstarsza seria sci-fi w tym wpisie – rozpoczęła swą emisję w 1965 roku! Serial liczy trzy sezony – pierwszy z nich był czarno-biały. Jest on luźno oparty na powieści z 1812 roku, której tytuł brzmi Der Schweizerische Robinson.

Akcja produkcji rozpoczyna się w 1997 roku, kiedy Ziemia jest przeludniona, a ludziom z trudem udaje się jakkolwiek przetrwać. Profesor John Robinson otrzymuje wtedy niezwykle ważną misję – wraz ze swą rodziną ma polecieć na planetę Alfa Centaur, aby sprawdzić, czy jest to odpowiednie miejsce do kolonizacji przez ziemian. Na pokładzie znajduje się jednak jedna osoba, która próbuje sabotować wyprawę – doktor Zachary Smith.

Zagubieni w kosmosie - seriale o kosmosie

Seriale Star Trek

Czy mamy tutaj wielbicieli filmów Star Trek? A może czytelników książek i komiksów, których akcja rozgrywa się w tym uniwersum? Jeśli jesteście ich fanami, a dodatkowo macie ochotę na seriale o komosie, koniecznie rozpocznijcie seans tych fantastycznonaukowych serii!

Premiera oryginalnej, pierwszej produkcji miała miejsce w 1966. Co ciekawe, początkowo nie zyskała ona sympatii widzów – serial zakończono po trzech sezonach ze względu na niską oglądalność. Dopiero po emisji powtórek miliony widzów pokochało tę opowieść o załodze statku kosmicznego Enterprise, która przeszukuje galaktykę w celu znalezienia nowych światów. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie serią, wyprodukowano aż osiem seriali Star Trek! A dla tych, którzy seans wszystkich z nich mają już za sobą – spokojnie, dziewiąta produkcja zbliża się wielkimi krokami!

Star Trek

Gwiezdna Eskadra

Space: Above and Beyond to serial emitowany w latach 1995-1996. Zaplanowano produkcję pięciu sezonów, jednak zrealizowano jedynie jeden, który liczy 24 odcinki. Akcja rozgrywa się w przyszłości – w roku 2063, kiedy to życia ludzi nie można określić spokojnym. Wciąż pamiętają oni niedawne wojny z Androidami i Silikantami, jak również nie zapominają o braku pomocy ze strony sztucznie wychodowanych ludzi zwanych tankami. Politycy planują wykorzystać tę ostatnią grupę do własnych celów – włączają oni dziesięć tanków w skład ekipy mającej skolonizować Tellus.

Space: Above and Beyond

Gwiezdne Wrota: SG1

Akcja serialu rozpoczyna się rok po wydarzeniach z filmu o tym samym tytule, kiedy to rząd USA przypadkiem odkrywa, że przechowywane przez nich urządzenie Obcych pozwala na teleportację zarówno ludzi, jak i przedmiotów na inne planety. W celu ochrony Ziemi przed zagrożeniem, zostają utworzone specjalnie elitarne jednostki.

Gwiezdne Wrota

Ucieczka w kosmos

Astronauta John Crichton dostaje się do odległej części wszechświata – wszystko to za sprawą tunelu w czasoprzestrzeni. Znajduje się on tym samym w środku kosmicznej bitwy i zostaje wciągnięty na statek pełen dziwnych, obcych form życia. Jeśli chcecie obejrzeć seriale o kosmosie pełne akcji, Ucieczka w kosmos będzie idealnym wyborem na seans!

Ucieczka w kosmos

Firefly

Firefly to opowieść, która przedstawia losy zbuntowanej załogi na pokładzie niewielkiego statku kosmicznego. Próbuje ona przetrwać, podróżując po nieznanych zakątkach galaktyki, jak również unikając rządowych agentów, których celem jest jej pojmanie. Czy załodze uda się uciec, czy może ich plan legnie w gruzach?

ZOBACZ TEŻ  Zagubieni w kosmosie sezon 2. - finałowy zwiastun!
Firefly

The Universe

Ta seria dokumentalna będzie idealna dla tych, którzy chcą poznać najskrytsze zagadki wszechświata. The Universe szuka odpowiedzi na wiele naukowych pytań – zajmuje się między innymi Wielkim Wybuchem, czarnymi dziurami, innymi galaktykami czy astrobiologią. Produkcja ukazuje materiały wideo, zdjęcia i opinie naukowców, kierowników przeróżnych projektów czy inżynierów. Jeśli chodzi o najlepsze edukacyjne seriale o kosmosie, ten zdecydowanie jest warty uwagi!

The Universe

Defying Gravity

W niedalekiej przyszłości ośmiu astronautów udaje się na tajemniczą misję kosmiczną – ma ona trwać aż sześć lat. Cały świat uważnie ich obserwuje, dokładnie analizując ich zachowanie oraz emocje. Grupa wkrótce odkrywa jednak, że ich prawdziwym zadaniem wcale nie jest tym, o czym myśleli.

Defying Gravity

Gwiezdne wrota: Wszechświat

Ten serial to kontynuacja seriali Stargate: SG1 oraz Stargate: Atlantis – kilka lat po wydarzeniach z tamtych produkcji zostaje odkryta planeta Ikat, na której znajdują się Gwiezdne Wrota. Służą one jedynie do wybierania „adresu”. Sprawia to, że planeta miała służyć Pradawnym jako baza do wysyłania ekspedycji w odległe rejony kosmosu. Specjalny projekt ma rozwikłać tajemnicę wspomnianych Wrót – w trakcie badań baza zostaje jednak niespodziewanie zaatakowana. Personel, chcąc uchronić się przed śmiercią, ewakuuje się przez specjalne urządzenie. Nie wiedzą jednak, że główny naukowiec wybrał nie adres Ziemi, a postanowił wysłać ich do miejsca, gdzie Pradawni chcieli wysłać swą ekspedycję.

Stargate

Seriale o kosmosie – nowsze serie

Seans starszych serii już za wami? A może macie ochotę na nowsze seriale o kosmosie? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, jesteście w idealnym miejscu!

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Ten mini-serial to swego rodzaju eksploracja odkryć dotyczących praw natury i naszego miejsca w przestrzeni i czasie. Ta trzynastoodcinkowa przełomowa seria prowadzona przez światowej sławy astrofizyka Neila deGrasse Tysona. Jeśli chcecie udać się w podróż, która przemierzy wszechświat i prześledzi historię gwiazd, nie zwlekajcie z seansem.

Cosmos: A Spacetime Odyssey

The Expanse

Niektóre seriale o kosmosie należą do podgatunku fantastyki naukowej, zwanego operą kosmiczną, gdzie historia koncentruje się wokół romantycznych przygód. Tak właśnie jest w przypadku The Expanse. Akcja tej produkcji dzieje się w przyszłości, kiedy ludzkość skolonizowała Układ Słoneczny. Świat znajduje się na skraju wojny między trzema nacjami. Jimie Holden to zastępca dowódcy statku Canterbury, natomiast Miller jest detektywem, który szuka pewnej zaginionej dziewczyny. Może być ona kluczem do poznania wielu tajemnic i zrozumienia ogromnej intrygi.

The Expanse

Dark Matter

Co zrobilibyście, gdybyście znaleźli się na pokładzie statku kosmicznego dryfującego w najdalszych zakątkach kosmosu? To właśnie spotkało sześcioosobową załogę z serii Dark Matter. Nie pamiętają oni, kim są ani jak weszli na pokład – ich pamięć została wyczyszczona. Jedynymi wskazówkami dotyczącymi ich tożsamości są ładownia pełna broni i cel podróży, którym jest kolonia górnicza – niedługo ma się ona stać strefą wojny.

Dark Matter

Mars

Seriale o kosmosie mogą przedstawiać próby kolonizacji różnych zakątków wszechświata – tak jest w przypadku serii Mars. Akcja rozgrywa się w 2033 roku, kiedy to sześcioosobowa załoga astronautów udaje się w podróż, aby postawić jako pierwsi ludzie postawić stopę na tytułowej planecie. Podczas wyprawy dochodzi jednak do awarii i grupa ląduje 75 kilometrów od planowanego siedliska. Z fabułą serii przeplatają się rzeczywiste nagrania z prawdziwych wywiadów z naukowcami i inżynierami.

Mars

The Orville

Opowieść z serii The Orville rozgrywa się 400 lat w przyszłości. Widzowie mogą śledzić losy tytułowego niezbyt zaawansowanego statku eksploracyjnego. Jego wielobarwna ekipa odkrywców galaktyki musi stawić czoła wielu wyzwaniom. Jeśli macie ochotę na seriale o kosmosie, przy oglądaniu których na waszych ustach pojawi się uśmiech, ta produkcja będzie wręcz idealnym wyborem.

The Orville

Zagubieni w kosmosie

Kolonizacja innych planet staje się rzeczywistością – rodzina Robinsonów należy do osób, które mają rozpocząć nowe życie w lepszym świecie. Nie wszystko jednak układa się pomyślnie – zbaczają z kursu i po lądowaniu na obcej planecie zmuszeni są do walki z przeciwnościami losu, aby przetrwać i uciec z krainy przepełnionej czyhającymi na nich niebezpieczeństwami.

Zagubieni w kosmosie

The First. Misja na Marsa

The First. Misja na Marsa to dramat o niedalekiej przyszłości. Opowiada on o załodze astronautów, która próbuje zostać pierwszymi ludźmi na Marsie. Grupa znajduje się pod kierownictwem wizjonerskiego Laza Ingrama i zmaga się z wieloma potwornościami. Członkowie załogi niejednokrotnie muszą poświęcać swe dobro i podejmować niezwykle trudne decyzje. Jeśli chcecie obejrzeć najbardziej interesujące seriale o kosmosie, ta produkcja jest dobrym wyborem!

ZOBACZ TEŻ  Rozłąka – zwiastun nowego serialu z Hilary Swank
The First. Misja na Marsa

Final Space

Niektóre seriale o kosmosie są animowane – tak jest w przypadku komediowej serii sci-fi Final Space. Jej głównym bohaterem jest astronauta Gary, który odpracowuje swą karę więzienia. Poznaje on tajemniczego Mooncake’a – kosmitę, z którym szybko się zaprzyjaźnia. Nie wie on jednak, że jego nowy towarzysz jest poszukiwany przez złowrogiego Lorda Dowódcę, który nie cofnie się przed niczym, aby pojmać kosmiczne stworzenie i wykorzystać jego moce do własnych, niecnych celów.

Final Space

Nightflyers

Nightflyers to psychologiczny thriller, którego akcja toczy się w 2093 roku. Zespół naukowców na pokładzie najbardziej zaawansowanego technologicznie statku, jaki kiedykolwiek zbudowano, wyrusza w podróż – mają oni odnaleźć inne formy życia. Docierają oni aż na sam skraj Układu Słonecznego – właśnie wtedy dowiadują się, że nie powinni bać się niczego, co czyha na nich w galaktyce, gdyż najstraszniejszy horror czeka ich na pokładzie statku. Jeśli chcecie obejrzeć najmroczniejsze seriale o kosmosie, koniecznie zobaczcie tę produkcję!

Nightflyers

Seriale o kosmosie – najnowsze serie

Przedstawiliśmy już starsze serie, do których wciąż wraca wiele osób, by poczuć nutę nostalgii, jak również zaprezentowaliśmy odrobinę nowsze serie, które zyskały sympatię widzów. Teraz przyszedł czas na najnowsze seriale o kosmosie!

For All Mankind

Serial ten prezentuje alternatywną historię, w której to Związek Radziecki wyprzedza Stany Zjednoczone i ląduje na Księżycu, czemu cały świat przygląda się w szoku. Porażka USA sprawia, że rywalizacja podczas zimnej wojny staje się jeszcze bardziej zacięta. NASA tym samym, chcąc dorównać swym rywalom, szkoli kobiety i mniejszości, które były dotychczas wykluczane z eksploracji kosmosu.

For All Mankind

Another Life

Pewna anomalia z kosmosu pojawia się na orbicie Ziemi – umieszcza ona w ziemi obiekt przypominający łodygę. Ludzie badają tajemniczy obiekt, jednak zajmuje to zbyt wiele czasu – ostatecznie wysyłają oni specjalny zespół na kosmiczną misję, aby załoga dotarła do źródła obiektu i rozwikłała jego zagadkę. Czy podróż zakończy się sukcesem?

Another Life

The Astronauts

Wyobrażacie sobie dzieci biorące udział w misji kosmicznej? Seria The Astronauts ukazuje perypetie piątki dzieci, które zakradły się na statek, a system sztucznej inteligencji Matylda, ku ich zaskoczeniu, wysyła je w kosmos. Grupa musi odnaleźć drogę powrotną na Ziemię, jednocześnie próbując uchronić swój kosmiczny pojazd przed awarią.

The Astronauts

Siły Kosmiczne

Space Force to serial prezentujący tajną rządową organizację w Stanach Zjednoczonych, której celem jest stworzenie nowej cywilizacji w kosmosie. Zadanie poprowadzenia nowej formacji zostaje powierzone pilotowi Sił Powietrznych USA – przeprowadza się on do odległej bazy w Kolorado, aby przy współpracy z naukowcami i astronautami sprawić, że Amerykanom uda się osiągnąć cel. Serial posiada obecnie jeden sezon, jednak niedawno rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu!

Siły Kosmiczne

Rozłąka

Widzowie tego serialu mogą śledzić losy pierwszej ekspedycji na Marsa. Uczestniczy w niej amerykańska Astronautka, która zmaga się z pozostawieniem swego męża i córki na Ziemi, aby wyruszyć na tę niebezpieczną misję. Jeśli chcecie obejrzeć najlepsze seriale o kosmosie, które opowiadają historię o nadziei, potrzebie bliskości z innymi, nie zwlekajcie z seansem Rozłąki!

Rozłąka

Salvation

Liam Cole jest ambitnym i zdolnym studentem MITu. W trakcie badań odkrywa, że w niedługim czasie w Ziemię może uderzyć potężna asteroida. Prosi o pomoc Dariusa Tanza, uznanego za geniusza technologicznego. Wspólnymi siłami próbują stworzyć maszynę, dzięki której będzie możliwa zmiana kursu asteroidy.

Seriale o kosmosie – dokumentalne

Obce światy

Produkcja ta łączy fakty z fikcją i zabiera nas w podróż po odległych planetach i krańcach wyobraźni. Stosując znane nam prawa biologiczne i fizyczne twórcy próbują wytworzyć obraz życia na innych, odległych planetach, pokazując widzowi różne wariacje życia. Poznajemy teorie dotyczące tego, jak się owe istoty się odżywiają, rosną i ewoulują.

obce swiaty
Netflix

UFO: Odtajnione projekty

Serial przedstawia wiele teorii spiskowych, konspiracji i stawia pytania, czy są one prawdziwe lub mają w sobie ziarno prawdy. Można powiedzieć, że jest to zbiór zeznań i próba udowodnienia lub obalenia teorii o kosmitach. W końcu wielu ludzi jest przekonanych, że obce cywilizacje odwiedzają nas, a być może próbują nawiązać kontakt.

ufo

Odliczanie. Misja kosmiczna Inspiration4

W tym miniserialu mamy okazję śledzić losy załogi misji Inspiration4. Od treningu, przez start, po lądowanie – krok po kroku widzimy przygotowania i przebieg akcji. Ponadto mamy okazję poznać historie cywilów wysłanych na orbitę i usłyszeć, co przeżywali oraz jakie emocje im towarzyszyły.

inspiration4

Challenger: Ostatni lot

Miniserial zabiera nas do roku 1986, kiedy to doszło do katastrofy wahadłowca Challengera. Możemy posłuchać zeznań inżynierów, funkcjonariuszy publicznych oraz rodzin członków załogi, którzy opowiadają nie tylko o owym dniu, ale też o przygotowaniach i konsekwencjach, jakie miały miejsce.

challenger

Seriale o kosmosie – podsumowanie

To już koniec naszego wpisu prezentującego najlepsze seriale o kosmosie. Przedstawiliśmy zarówno starsze serie, jak i najnowsze produkcje. Pojawiły się również pozycje dokumentalne, więc może to one są tymi najlepszymi o kosmosie? Czy na naszej liście znajdują się te, które zajmują specjalne miejsce w waszych sercach? Koniecznie dajcie znać!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze