Najlepsze seriale Apple TV+ – Top 6

j

Autor: Dominik Smyk

}

Data: 6 czerwca 2021

Serwis VOD od Apple to jeden z najnowsza z platform tego typu, mimo tego już teraz może się on pochwalić kilkoma naprawdę dobrymi produkcjami. W zestawieniu tym przedstawię właśnie te według mnie najlepsze seriale wyprodukowane przez tę firmęprzed Wami – najlepsze seriale Apple TV.

For All Mankind (2019-)

Apple - For All Mankind

Dramat science fiction, którego głównym zadaniem jest próba odpowiedzi na pytanie „Co by było gdyby wyścig kosmiczny pomiędzy Stanami Zjednoczonymi nie zakończył się tak jak go znamy?” W historii tej pierwszą osobą lądującą na księżycu jest Rosjanin – Aleksiej Leonow. Wpływa to źle na morale panujące w Ameryce, jednocześnie motywując osoby pracujące w NASA w celu podjęcia większych wysiłków by nadrobić zaistniałe zaległości.

Kolejne zmiany wprowadzane przez Związek Radziecki, jak np. włączenie kobiet do kolejnych misji, sprawiają, że Amerykanie odpowiadają tym samym. Osoby do tej pory wykluczone z eksploracji kosmosu mają teraz zupełnie nowe możliwości. Tak jak w każdym serial Apple’a tak i tu mamy do czynienia z imponującą obsadą na którą składają się min. Joel Kinnaman czy Michael Dorman. Dodatkowym smaczkiem jest to, że w drugim sezonie, który jest jeszcze lepszy od tego pierwszego do obsady dołączył polski aktor – Piotr Adamczyk, którego to możemy oglądać w roli radzieckiego inżyniera.

The Morning Show (2019-)

morning show 2

Serial ten tak samo jak poprzedni na tej liście miał swoją premierę 1 listopada 2019 roku, zaś drugi sezon zaprezentowany ma być już niebawem. Opowiada on przede wszystkim o osobach związanych z popularnym programem śniadaniowym z wiadomościami, nadawanym z Manhattanu poprzez sieć UBA. Na czele gwiazdorskiej obsady znajdują się Reese Witherspoon i Jennifer Aniston, które to wcielają się w prowadzące. Równie ważną rolę niedawno zwolnionej gwiazdy stacji odgrywa Steve Carell.

Jeśli chodzi o to o czym dokładniej opowiada fabuła, to dotyczy ona wspomnianego właśnie Mitcha Kesslera, który zostaje zwolniony po blisko 15 latach pracy. Związek ma to z oskarżeniami w jego kierunku, które to odnoszą się do niewłaściwego zachowania seksualnego. Jednocześnie zaczyna się rywalizacja pomiędzy dwoma kobietami w które wcielają się wcześniej wymienione świetne aktorki. Ich decyzje wprowadzą je w zupełnie nowy świat dziennikarstwa, do tej pory przez nie nie znany.

ZOBACZ TEŻ  Servant – nowy horror od Apple TV+ otrzymał datę premiery i nowy teaser!

Servant (2019-)

servant

Jest to psychologiczny thriller momentami przechodzący nawet w horror. Nie powinno to jednak nikogo dziwić już ze względu na tematykę której to on dotyczy. Zamożna para z Filadelfii – Dorothy (Lauren Ambrose) i Sean (Tobby Kebbel) Turner doświadczają traumy po niespodziewanej śmierci ich kilku miesięcznego synka. Małżeństwo postanawia przejść traumę poprzez metodę terapii obiektowej, w której to główną rolę odegrać ma lalka przypominająca ich dziecko.

Problemy psychiczne pary mimo to pogłębiają się, postanawiają więc oni do pomocy w „opiece” nad „Jerichem” zatrudnić nianię. Wybór pada na Leanne (Nell Tiger Free). Nikt nie jest jednak pewny czy można na sto procent zaufać tej młodej dziewczynie. Szczególne podejrzenia w jej kierunku kieruje Sean, który w przeciwieństwie do żony, sam radzi sobie ze swoim żale. Ważną rolę odgrywa również brat Dorothy, w którego wciela się znany z serii filmów o Harrym Poterze – Rupert Grint.

W obronie syna (2020)

pobrane

Fabuła mini serialu Apple oparta jest na książce o tym samym tytule autorstwa Williama Landaya i opowiada historię rodziny postawionej przed nie lada wyzwaniem. Właśnie okazuję się, że oskarżonym o morderstwo do którego właśnie doszło może być ich nastoletni syn. W związku z tym zmuszeni będą oni do zmierzenia się z prawdą o sobie i swoich bliskich podjęcia decyzji jak wiele będą mogli dla nich poświęcić.

W rolę głowy rodziny – prokuratora Andrew Barbera wciela się znany z roli Kapitana Ameryki – Chris Evans i trzeba przyznać, że wypada tu bardzo dobrze. Równie doskonale odnajduję się tu Michelle Dockery, która wcześniej występowała częściej w kostiumowych produkcjach, jednak największe brawa należą do najmłodszego członka obsady. Jaden Martell wciela się w swoją rolę na tyle przekonująco, że nie powinno nikogo dziwić to, że w ostatnich latach mogliśmy go już oglądać kilkukrotnie na ekranie.

ZOBACZ TEŻ  Servant odnowione na 2. sezon!

Home before dark (2020-)

home before dark 1

Serial ten oparty jest na prawdziwych faktach, a dokładniej mówiąc na życiu nastoletniej amerykańskiej dziennikarki Hilde Lysiak, która to zasłynęła ze swojego zaangażowania w kryminalne sprawy, które to opisywała w lokalnej gazecie w Pensylwanii w latach 2014 – 2019. W produkcji Apple w jej rolę wciela się niemająca jeszcze zbyt dużego doświadczenia – Brooklynn Prince. Partneruje jej za to w roli ojca dość dobrze znany widzom, czyli Jim Sturgess.

Jeśli chodzi o fabułę pierwszego sezonu to opowiada on przyjeździe dziewczynki do małego miasteczka nad jeziorem, w którym to trafia ona na trop wydawać by się mogło dawno zapomnianej sprawy. Jej dalsze dążenie do prawdy pokazuje jednak, że to tylko złudna opinia, a związek z tym wydarzeniem mogło mieć wielu mieszkańców, do których zaliczyć należy też jej ojca. Premiera drugiego sezonu tego serialu ma się odbyć już 11 czerwca tego roku.

Ted Lasso (2020-)

seriale Apple TV - Tedd Lasso

Jedna z ciekawszych propozycji na tej liście, już z racji gatunku, gdyż jest to jedyna komedia, po za tym umiejscowiona w branży sportowej. Tytułowy bohater w którego rolę doskonale wciela się Jason Sudeikis to trener futbolu amerykańskiego na poziomie uniwersyteckim. Niespodziewanie zostaje on zatrudniony jako szkoleniowiec AFC Richmond, drużyny występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej w Anglii.

Jego pracy nie ułatwia jednak fakt, że do tej pory nie miał on praktycznie żadnego doświadczenia z tym sportem, toteż wiele rzeczy z którymi musi się zmierzyć jest dla niego nowością. Historia ta jest niezwykle podobna do jednego wydarzenia, które to naprawdę miało miejsce. W 1999 roku amerykański trener „gridiron” – Terry Smith został pierwszym menadżerem drużyny Chester City F.C.

Serwis VOD od Apple to stale rozwijająca się platforma o czym świadczy między innymi to, że w kolejnych miesiącach spodziewać się możemy premiery kolejnych nowych produkcji. Obecnie emitowane są np. „Mosquito Coast” czy oparta na twórczości Stephena Kinga „Historia Lisey”. Niedługo zaś premierę będzie miało „Physical”, czyli komedia z Rose Byrne w głównej roli.

Seriale Apple TV

A wy, oglądaliście któryś z tych seriali? Co myślicie o tym serwisie, jakie są Wasze ulubione seriale Apple TV? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze