10 najlepszych seriali Netflix 2021 roku!

}

Data: 15 stycznia 2022

a

Kategorie: Rankingi seriali

Miniony rok dla platformy Netflix był bardzo dobry jeśli chodzi o oryginalne serialowe produkcje. Wiele z nich osiągnęło wielki sukces plasując się na pierwszym miejscu w dziesiątce najchętniej oglądanych produkcji. Wybraliśmy dla Was 10 według nas najlepszych produkcji 2021 roku. Dajcie znać w komentarzach czy zgadzacie się z naszym wyborem czy coś byście zmienili w tej liście. A teraz zapraszamy do lektury.

Squid Game

squid game gi hun e1636474729973
fot. netflix

Squid Game setki spłukanych graczy dostają zaproszenie do udziału w tajemniczych grach dla dzieci. Z pozoru zadanie wydawałoby się dziecinnie łatwe, bo co trudnego jest w takich grach. Kiedy jednak stawką okazuje się własne życie nic nie jest już takie samo. A zwycięzca otrzymać ma wielką nagrodę – 45,6 miliarda wonów.

Ten pochodzący z Południowej Korei serial szybko stał się najpopularniejszą oryginalną serią Netflix. Niestety niedługo po premierze musiał ustąpić miejsca innej produkcji z tego kraju – Hellbound. Zdążył jednak wiele namieszać w popkulturze na całym świecie. Przedstawiona bowiem w nim historia jest dość kontrowersyjna. Przed produkcją ostrzegają szkoły, skrytykował ją sam Minister Edukacji. Internauci zaś podchwycili temat i zorganizowany został turniej w prawdziwym życiu, oczywiście obyło się w nim bez morderstw.

Hellbound

bez tytulu 4
fot. youtube

Hellbound opowiada o istotach z zaświatów, które zjawiają się nagle i skazują ludzi na wieczne potępienie. Dana osoba pięć dni wcześniej dowiaduje się kiedy umrze. Gdy czas ten przychodzi zostaje ona spalona żywcem. Coraz liczniejsze zjawiska paranormalne wywracają do góry nogami życie w Seulu i powodują powstanie nowej organizacji religijnej Nowa Prawda, której członkowie uważają, iż to co się dzieje jest wolą boską i bać muszą się tylko grzesznicy. Czy taka jest jednak prawda?

Produkcja ta podobnie jak Squid Game jest dość brutalna, choć tu przemoc ukazana zostaje całkowicie inaczej. Hellbound w porównaniu do poprzednika jest także serialem bardziej złożonym, ambitniejszym, w którym tak naprawdę nic nie jest do końca jasne.

Łasuch

lasuch 7
fot. netflix

Łasuch powstał na podstawie serii komiksów DC autorstwa Jeffa Lemire’a. Dziesięć lat temu światem zatrzęsła Wielka Zapaść, która w tajemniczy sposób doprowadziła do powstania hybrydowego gatunku – dzieci, które są częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami. Nie wiedząc, czy hybrydy są rezultatem, czy też może przyczyną siejącego spustoszenie wirusa, wielu ludzi reaguje na nie strachem i przemocą. Gus – pół chłopiec, pół jeleń – przez ostatnią dekadę żył bezpiecznie w swoim leśnym schronieniu. Pewnego dnia niespodziewanie poznaje samotnego wędrowca o imieniu Jepperd. Wspólnie wyruszają w pełną niezwykłych przygód podróż po post-apokaliptycznej Ameryce w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania: o narodziny Gusa, przeszłość Jepperda i prawdziwe znaczenie słowa „dom”. Na swojej drodze spotykają nieoczekiwanych sojuszników i wrogów, a Gus szybko odkrywa, że bujny, niebezpieczny świat poza granicami lasu jest o wiele bardziej skomplikowany, niż kiedykolwiek przypuszczał.

Serial ten ukazuje niezwykle aktualne odbicie tego co dzieje się aktualnie na świecie. Poruszony wątek pandemicznego wirusa skłaniającego ludzi do niewyobrażalnych zachowań jest zwróceniem uwagi na współczesną rzeczywistość. Produkcja ta ma też wiele plusów za doskonałe zdjęcia, odpowiednio dobraną muzykę oraz nieprzesadzone efekty specjalne.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale francuskie na Netflix - Top 8

Clickbait

clickbait episode 101 netflix e1626952617622
fot. netflix

To fascynujący thriller z grą o wysoką stawkę, który bada sposoby, w jakie napędzane są nasze impulsy w świecie internetu. Ujawnia on jak wielka różnica jest pomiędzy światem rzeczywistym, a tym jaki kreujemy wirtualnie. Clickbait opowiada o losach Nicka Brewstera, ojca, męża i brata, który pewnego dnia nagle znika. Niedługo po tym wydarzeniu w internecie pojawia się filmik, na którym pobity Nick trzyma kartkę z napisem – Znęcam się nad kobietami. Przy 5 mln wyświetleń umrę. Nie wiadomo czy to groźba czy wyzwanie? Podczas, gdy wyświetlenia niebezpiecznie zaczynają rosnąć siostra i żona Nicka starają się go odnaleźć. Poszukiwania odkryją jednak ciemną stronę Nicka, o której istnieniu nie mieli pojęcia. Czy aby jest ona jednak prawdziwa?

Serial ten ukazuje nam to jak ważną rolę w współczesności odgrywa Internet i media społecznościowe. Siła wirtualnego świata jest niesamowicie potężna. Można w nim być kim się chce i prowadzić drugie życie całkowicie odmienne od tego prawdziwego. Serial stanowi przestrogę dla współczesnego społeczeństwa, aby nie wierzyło we wszystko co zostało opublikowane w Internecie

Sky Rojo

seriale z kobiecą główną bohaterką, sky rojo
fot. netflix

Sky Rojo to bardzo ciekawa produkcja od twórców udanego Domu z papieru. Główne bohaterki to trzy kobiety, prostytutki, które sytuacja życiowa zmusiła do pracy w Club Las Novias, domu publicznym należącym do alfonsa Romea. Nieszczęśliwe zbiegi okoliczności powodują, że Wendy, Coral i Gina uciekają z tego miejsca. Ścigane przez ludzi Romea, wyruszają w podróż ku upragnionej wolności. Na początek muszą jednak przeżyć kolejne minuty, a wcale nie jest to łatwe. Aby ta rzeczywistość ich nie zmiażdżyła, dziewczyny wykazują się niezwykłą determinacją, przezornością i poczuciem humoru.

Serial pełen jest czarnego humoru, potężnej dawki akcji i adrenaliny w czystej postaci. Porusza trudny temat handlu kobietami i prostytucji, do której każda z kobiet trafiła napędzana inną motywacją. Produkcja ma niestety niedociągnięcia, brakuje w niej często logiki, sceny akcji są przesadzone, jednak serial jeśli nastawimy się na rozrywkę, naprawdę daje radę i ogląda się go jednym tchem.

Arcane

lol arcane thumbnail
fot. netflix

Arcane to animacja od twórców gry League of Legends. Opowiada ona o początkach dwóch legendarnych bohaterek i o mieście na krawędzi wojny. Dwie siostry walczą po przeciwnych stronach w wojnie pomiędzy utopijnym miastem Piltover i biednym Zaun, gdzie ścierają się magiczne technologie i sprzeczne przekonania.

Na plus zasługuje przepiękna animacja zastosowana w serialu. Poprowadzenie fabuły również pozytywnie zaskakuje. Cała historia jest bardzo zręcznie skonstruowana, a wątki różnych postaci ciekawie się przenikają. Serial choć opiera się na grze League of Legends, to jest również świetną propozycją dla tych, którzy nie znają gry. Każdy spokojnie połapie się w fabule, nawet nie mając pojęcia o czym opowiada gra. Arcane jest seansem godnym uwagi nie tylko dla graczy, ale dla wszystkich entuzjastów fantastyki i pięknej, niezwykle szczegółowej animacji.

Lupin

lupin1
fot. netflix

Lupin opowiada o przygodach Assane Diopa, który zainspirowany przygodami złodzieja gentelmena Arsene Lupina, obmyśla zemstę na zamożnej rodzinie, która wyrządziła niesprawiedliwość jego ojcu. Niestety żądza zemsty na Hubercie Pellegrinim rozbiła rodzinę Assane’a. Przyparty do muru musi opracowuje nowy plan i nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli narazi go to na niebezpieczeństwo.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze serialowe czołówki

Produkcja ta to jeden z największych hitów Netflix ubiegłego roku. Lupina w przeciągu miesiąca obejrzano w przeszło 70 milionach gospodarstw domowych. Sukces serial w dużej mierze zawdzięcza doskonałej grze francuskiego aktora Omara Sy. Na wielki plus zasługuje także sposób prowadzenia akcji i szczegółowość planów jakie obmyśla Assane. Serial nie tylko się ogląda, on angażuje widza do myślenia i co rusz zaskakuje czymś nowym.

Kasztanowy ludzik

bez tytulu 1 3
fot. youtube

Kasztanowy ludzik to kryminał pełną gębą. Jest to adaptacja powieści Sorena Sveistrupa, która opowiada o seryjnym mordercy, który na miejscu swoich zbrodni zawsze zostawia ręcznie zrobionego kasztanowego ludzika. Ślady prowadzą do sprawy pewnej dziewczynki uznanej za martwą, która porwana została rok wcześniej. Do jej zabicia przyznał się pewien mężczyzna, ale czy te dwie sprawy na pewno nic nie łączy? Policjanci i detektywi będą musieli stoczyć walkę z czasem, bowiem psychopata ma misję, którą pragnie spełnić.

Serial jest doskonałą pozycją dla fanów kryminalnych produkcji. Oddaje niezwykły klimat i trzyma w napięciu. Narracja wciąga i nie możemy od niej się uwolnić, aż do momentu rozwiązania zagadki. Wraz z bohaterami przemykamy przez wiele wątków, które na pozór są całkowicie różne, a potem okazuje się, że jednak się ze sobą łączą. Uwagę warto też zwrócić na warstwę wizualną. Barwy utrzymane w jesiennym kolorze, przypominające starego, nadgniłego kasztana zestawione z krajobrazami mglistego lasu i deszczowego miasta budują niesamowity klimat. Wszystko to sprzyja atmosferze kina noir.

Otwórz oczy

otworz oczy serial
fot. netflix

To niezwykle udany polski serial oparty na książce Druga szansa Katarzyny Bereniki Miszczuk. Ten psychologiczny dramat z elementami science fiction opowiada o kobiecie imieniem Julia, która trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

Wielkim plusem tej produkcji jest świetna gra aktorska młodej części obsady. Sama fabuła jest intrygująca i stanowi niezwykle interesujący miks gatunków. Otwórz oczy jest produkcją, od której trudno się oderwać, bowiem nawet chwilowe zamknięcie oczu może spowodować, iż stracimy scenę, która będzie niezwykle ważna do dalszego rozwoju fabuły.

Sprzątaczka

sprzataczka2
fot. netflix

To serial, który ukazuje obraz współczesnej biedy i trudy życia samotnej matki, która musi za wszelką cenę dla dobra dziecka przetrwać w trudnym, dalej opanowanym przez mężczyzn świecie. To fascynująca opowieść o woli przetrwania i determinacji pewnej młodej matki, która zmaga się z biedą, brakiem dachu nad głową i biurokracją, jednocześnie próbując odzyskać poczucie własnej wartości na przekór wszystkim przeciwnościom.

Sprzątaczka podejmuje dyskusję na tematy istotnych problemów społecznych. To prawie forma oskarżenia wobec klasy średniej, która ma gdzieś małe tragedie ludzi biednych. Nie zawsze bieda jest wynikiem lenistwa, czasami jest siłą wyższą, aby móc wyrwać się z piekła, zacząć od zera i próbować stanąć na nogi. Produkcja świetnie obrazuje świat biedy i toksycznych związków, prowokuje także do myślenia, czy czasami, gdzieś obok nas, ktoś nie jest właśnie w podobnej sytuacji. Sprzątaczka z starannością porusza delikatny i nie łatwy w odbiorze temat, sprawiając, że nie można oderwać się od telewizora.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.