Najlepsze seriale francuskie na Netflix – Top 8

j

Autor: Dominik Smyk

}

Data: 16 czerwca 2021

Netflix w ostatnich latach coraz częściej inwestuje w seriale produkowane w innych językach niż angielskich. W zestawieniu tym przedstawię seriale francuskie znajdujące się w tym serwisie VOD. Choć na razie nie powstało zbyt wiele produkcji oryginalnych w języku francuskim, to platforma ta ma do zaproponowania również pozycję wyprodukowane przez inne jednostki. Zapraszam do zapoznania się z listą.

Lupin (2021-)

bez tytulu 1

Nowa wersja kultowej już serii o Arsenie Lupinie – włamywaczu – dżentelmenie, ale czy do końca? Tak naprawdę serial, którego pierwszą część oglądać mogliśmy całkiem nie dawno, a druga czekać będzie na nas już niebawem tylko inspiruje się to postacią. Głównym bohaterem jest Assane Diop, który od kiedy w dzieciństwie otrzymał książkę o tym złodzieju, zaczął wprowadzać w życie motywy znane z kart powieści stając się jego współczesną wersją.

Historia w tym przypadku rozpoczyna się od planu, którego celem jest kradzież naszyjnika wcześniej należącego do Marii Antoniny, a obecnie znajdującego się w Luwrze w posiadaniu bogatej rodziny Pellegrini. Dopiero później okazuje się co jest głównym celem działań Diopa. Kolejne odcinki pokazują, że zaskoczeń i twistów w tej historii nie będzie brakować. Uważny widz nie będzie miał jednak problemów ze śledzeniem fabuły, a temu mniej uważnemu większość „zagrań” zostanie objaśniona.

Marianne (2019)

marianne 1140x541 1

Jedna z ciekawszych propozycji na liście już z racji samego gatunku jaki reprezentuję ten serial, a którym jest horror. Muszę przyznać, że sam nie znam wiele produkcji tego typu znad Sekwany, toteż „Marianne” jest dla mnie czymś nowym. Główną bohaterką tej historii jest pisarka Emma Larmison (Victoire du Bois) która to zajmuje się tworzeniem powieści grozy w których to jedną z najważniejszych postaci stanowi tytułowa bohaterka.

Wszystko zmienia się kiedy wraca ona do swojej rodzinnej miejscowości. To właśnie tam przyjdzie się jej zmierzyć z mroczną przeszłością i wydarzeniami wyjętym wprost z kart jej powieści. Serial ten spotkał się w dniu swojej premiery z bardzo mieszanymi recenzjami. Więcej jednak było tych pozytywnych, o czym świadczą oceny widzów na stronach internetowych. Niestety nie przełożyło się na decyzje o przedłużeniu serialu, który to został anulowany po zaledwie jednym sezonie.

Plan na miłość (2018-)

seriale francuskie

Jest to przede wszystkim serial komediowy, a więc reprezentujący gatunek z którego to w ostatnich latach najbardziej znana była Francja. Pierwszy sezon tej produkcji miał swoją premierę pod koniec 2018 roku i okazał się na tyle udaną produkcją, że serial ten został przedłużony również na sezon drugi, a także trzeci na którego premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Główną bohaterką tej historii jest Elsa grana przez Zitę Hanrot.

ZOBACZ TEŻ  Śpiewać każdy może – serialowa lista przebojów!

Kobieta ta właśnie zbliża się do trzydziestki, ma ona mało inspirującą pracę, a także problemy związane z życiem uczuciowym. Jej przyjaciele w tajemnicy przed nią postanawiają wcielić w życie tytułowy plan. Polegać ma on przede wszystkim na wynajęciu męskiej „prostytutki” która weźmie dziewczynę na kilka randek. Mają nadzieję, że pomoże jej to wyjść z rutyny, a także zyskać trochę pewności siebie.

Modliszka (2017)

modliszka

Thriller ten pierwotnie w 2017 roku emitowany był na antenie francuskiej publicznej stacji telewizyjnej TF1, bardzo szybko prawa do jego światowej emisji wykupione zostały przez Netflix. Serial ten jako, że posiada wiele elementów charakterystycznych dla typowego kryminału, a więc gatunku niezwykle popularnego w naszym kraju, stał się również bardzo chętnie oglądany w Polsce.

Opowiada on historie poszukiwań seryjnego mordercy który w swoich zbrodniach inspiruję się zabijającą 25 lat temu „Modliszką”. Przebywająca w izolatce kobieta oferuje więc swoją pomoc policji. Ma jednak tylko jeden warunek, współpracować z nią ma tylko jeden detektyw. Jest nim jej syn, który to już dawno zerwał z nią kontakt. Teraz nie ma jednak wyboru, jeśli chce powstrzymać psychopatę, musi się zgodzić.

Marsylia (2016-2018)

aaaabweoe7um90l4nwmillixk xwwpiphqfqmb2d7afm8zogoyhfvwjdccd1pt2sjqawmguaf2nsacc3j2sy8y4gccjfetob

Serial ten, który jest dramatem politycznym jest pierwszą oryginalną produkcja Netflixa wyprodukowaną we Francji. W produkcji tej, której pierwszy sezon miał premierę w 2016 roku, a drugi będący, także ostatnim w 2018, w głównej roli wystąpił znany także w Polsce aktor – Gerard Depardieu. Gra on burmistrza Marsylii, który po 20 latach urzędowania, staje kolejny raz do walki w wyborach.

Jego rywalem staję się Lucas Barres (Benoit Magimel) jego były protegowany, który należy również do tej samej centroprawicowej partii. Opowieść ta jest wielowątkowa, a dotyczy ona przede wszystkim kwestii korupcji, obietnic, zemsty czy też zdrady byłego podopiecznego. Część historii opiera się także na niezwykle ciekawym spisku, który na cel wziął sobie ukochaną drużynę piłkarską w mieście – Olimpique.

Rewolucja (2020)

la revolution

Osiem odcinków tego francuskiego serialu, które to możemy oglądać od poprzedniego roku, stanowi jednocześnie zamknięta całość, gdyż Netflix przede wszystkim z racji niezbyt dobrych recenzji nie zdecydował się na jego przedłużenie. Jest to niezwykle przykra wiadomość, z tego powodu, że już sam punkt wyjścia do całej fabuły był niezwykle interesujący i wiele osób miało nadzieje, że będzie to ciekawa produkcja.

ZOBACZ TEŻ  Dlaczego współczujemy przestępcom? Fenomen na przykładzie Lupina

Jest rok 1787 Francję zaczyna nawiedzać tajemnicza choroba rozprzestrzeniająca się przede wszystkim wśród osób o „niebieskiej krwi”, czyli arystokratów. Śledztwo w sprawie zabójstw, które są skutkiem tych wydarzeń prowadzi Joseph Ignace Guillotin, który odkrywa, że zarażeni atakują osoby z niższych stanów naruszając ustaloną hierarchię. Bunt coraz bardziej się rozrasta i stanowi preludium do „rewolucji francuskiej”.

Czarny Punkt (2017-2019)

aaaabttwtddyzzwbqsbf0 gvyeg

Produkcja ta stanowi efekt współpracy francuskich i belgijskich twórców jest połączeniem dramatu kryminalnego z thrillerem. Serial ten na który składają się dwa sezony emitowane w latach 2017-2019 na antenie stacji France 2, swoją premierę na Netflixie miał w roku 2019. Główną bohaterką tej historii jest komendant posterunku znajdującego się w małej górskiej wiosce. Inspiracją do stworzenia tego serialu było kultowe „Miasteczko Twin Peaks”.

Jeśli chodzi o fabułę to miejsce to otoczone lasem stanowi właśnie „czarny punkt” niemal odcięty od świata zewnętrznego. Wszystko zmienia się gdy zostaje tu oddelegowany prokurator, który ma odkryć dlaczego w miasteczku dochodzi do o wiele większej liczby zabójstw, niż ma to miejsce gdzie indziej. Szybko okazuje się jednak, że mroczny las skrywa tajemnice, których nikt się nie spodziewał.

Las (2017)

the forest 2

Kolejna pozycja na tej liście, która to jest serialem kryminalnym i kolejna która to nie jest produkcją Netflixa, a światowy gigant posiada jedynie prawa do jej międzynarodowej emisji. Sześcioodcinkowa produkcja zanim trafiła na Netflix miała swoją premierę w roku 2017, na antenie belgijskiego kanału La Une. Jeszcze w tym samym roku serial zaprezentowany został we Francji, zaś rok później oglądać go mogliśmy w serwisie VOD.

Historia ta dotyczy pracy policji, która to prowadzi śledztwo w sprawię zaginięcia nastoletniej dziewczyny, do którego to doszło w lesie znajdującym się na terenie Arden. W rozwiązaniu tej sprawy aktywnie uczestniczy, też nauczycielka, która w przeszłości przeszła traumatyczne wydarzenia w tym samym miejscu, nie pamięta ona jednak zbyt wiele z tego zdarzenia.

Seriale francuskie – what else?

To oczywiście nie wszystkie seriale francuskie, które możemy znaleźć na Netflixie. Oprócz tego, w serwisie znajdują się też produkcje, których akcja umiejscowiona jest w tym kraju jak np. „Emily w Paryżu”, czy też seriale belgijskie np. „Kierunek: Noc”, którym bardzo blisko do swoich sąsiadów. A wy co myślicie o tych produkcjach? Które seriale francuskie to wasze ulubione? Podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze