Uciekinierki. Na wojnie z sektą – dokumentalna produkcja o kobietach z sekty Dzieci Boga już na Playerze!

}

Data: 5 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Uciekinierki. Na wojnie z sektą to nowa seria dokumentalna discovery+ Originals. Produkcja ujawnia szokującą historię trzech kobiet, którym udało wyrwać się z jednego z najbardziej aktywnie działających kultów na świecie – Dzieci Boga. Tytuł jest już dostępny na Playerze!

Dzieci Boga to sekta, założona w latach 60. XX wieku w USA. Przez lata jej wyznawcy i guru dotarli do 130 krajów na całym świecie. Stworzona przez Davida Berga, podróżującego kaznodzieję i samozwańczego proroka, zaczynała jako utopijna społeczność chrześcijańska głosząca przesłanie miłości. Ale z biegiem czasu jej idee stawały się coraz bardziej kontrowersyjne i wykraczające poza prawo – przyzwolenie na wykorzystania seksualne, handel dziećmi i psychologiczne manipulacje. To sprawiło, że organizacją zaczęły się interesować instytucje państwowe i porządkowe na wielu kontynentach.

Seria Uciekinierki. Na wojnie z sektą opowiada historię trzech Brytyjek – ofiar sekty. Choć przyszły na świat w ramach rodziny kultu, udało im się wyzwolić się spod wpływu przywódców. Po ucieczce z grupy wyznaniowej postanowiły zawalczyć o siebie i o innych – ujawniając swoje wstrząsające historie, doprowadziły do postawienia sprawców przed wymiar sprawiedliwości.

Każdy odcinek to zapis zeznań kobiet, innych ofiar oraz detektywów prowadzących dochodzenie w sprawie tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami organizacji Dzieci Boga. Wszystko to wzbogacone o nieujawnione dotąd materiały wideo ujawniające kulisy globalnego śledztwa.

Seria zadebiutowała 3 października w serwisie player.pl. Można ją także oglądać w TVN24 GO! Produkcja składa się z pięciu 50 minutowych odcinków.

Źródło: discoverychannel.pl

ZOBACZ TEŻ  V-Wars – Ian Somerhalder walczy z wampirami na pierwszym zwiastunie!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.