Spriggan – zwiastun animowanej ekranizacji mangi Hiroshi Takashige

}

Data: 27 maja 2022

a

Kategorie: Newsy

Netflix opublikował pełną zapowiedź animowanego serialu Spriggan, którego fabuła czerpie w popularnej mangi o tym samym tytule autorstwa Hiroshi Takashige.

Stocz walkę o przyszłość ludzkości. Na Ziemi istniała niegdyś wspaniała cywilizacja. Jej przedstawiciele dysponowali wielką wiedzą, a naukowo byli rozwinięci znaczniej lepiej niż my. Pozostałości po tym starożytnym społeczeństwie można nadal odnaleźć, choć są pieczołowicie ukryte. Szybkie sieci komunikacyjne oplatające Ziemię oraz wszystkowidzące satelity sprawiają jednak, że staje się to coraz łatwiejsze. Niestety poszukiwania starożytnych artefaktów dających niewyobrażalną moc nie przebiegają pokojowo i prowadzą do wojen toczonych przez armie potężnych nacji. Po dawnej cywilizacji została też wyryta wiadomość każąca chronić potężne relikty przed złoczyńcami. Pewna organizacja bierze tę prośbę do serca i postanawia na dobre uniemożliwić odnalezienie starożytnych skarbów. Elitarni, działający potajemnie agenci tego stowarzyszenia zwani są Sprigganami.

Legendarny komiks, który święcił triumfy w latach 90., powraca w efektownej komputerowej animacji 2D i 3D. Po 30 latach znów możemy przeżyć dzięki niemu mnóstwo zapierających dech w piersiach przygód — ze starożytną cywilizacją w tle!

Premiera wszystkich sześciu odcinków serialu Spriggan już 18 czerwca tylko na Netflix.

Źródło: Netflix

ZOBACZ TEŻ  Zasoby ludzkie – zwiastun spin-off Big Mouth

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.