”Sortownia” – nowy serial Polsatu i Canal+. Czy pewien lekarz ma kompleks Boga?

}

Data: 24 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Trzymająca w napięciu historia, która dzieje się w jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. To tu w ręce doświadczonego, wybitnego lekarza (Andrzej Chyra) trafiają nagłe przypadki zagrożenia życia. Podczas kilkunastogodzinnych dyżurów dokonuje on segregacji medycznej pacjentów, decydując o ich dalszym losie. Co jednak, gdy poczucie władzy nad ludzkim życiem prowadzi do kompleksu Boga?

Kiedy scenariusz ”Sortowni” wpadł w moje ręce, przeczytałam go dosłownie jednym tchem. Odwiedzenie SOR-u, w którym stan nieustannego napięcia i adrenaliny miesza się z ludzką bezsilnością i tragedią, to ekstremalna dawka emocji dla każdego, kto tego doświadczył. A jeśli na tym tle pokażemy historię lekarza, który spędzając w tych warunkach większość swojego życia, codziennie staje przed najtrudniejszymi, również moralnie, wyborami, to mamy przepis na mocne gatunkowe kino – mówi reżyserka, Anna Kazejak.

Sortownia” to podróż w mroczne zakamarki ludzkiej natury. Ale też opowieść o tym, że wybory między dobrem a złem, których codziennie dokonujemy, tylko z pozoru wydają się oczywiste, a nasza moralność jest kształtowana przez nasze doświadczenia. W różnych filmach i serialach widzieliśmy już Warszawę jako niebo lub piekło. ”Sortownia” pokazuje ją jako czyściec – podkreśla główny scenarzysta serialu, Wiktor Piątkowski

v3mc9cg4wrjk92t234z9yqb7rtwejxgk
fot. Polsat

W roli głównej Andrzej Chyra, któremu na ekranie towarzyszą między innymi Olga Goldys, Marcin Czernik, Natalia Jędruś, Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska, Mariusz Bonaszewski, Artur Barciś. Za kamerą stanęła Anna Kazejak, a za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska.

Premiera serialu Sortownia w pierwszej połowie 2023 roku jednocześnie w CANAL+ PREMIUM, CANAL+ online oraz Polsat Box Go.

Źródło: Polsat

ZOBACZ TEŻ  Komediowy Mythic Quest powraca z 3. sezonem

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.