Shining Vale – Starz zamawia serial z gatunku horroru komediowego

}

Data: 19 kwietnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Stacja Starz zamówiła ośmioodcinkowy serial Shining Vale. Będzie to horror komediowy, a jego gwiazdą została Courteney Cox, aktorka znana z serialu Przyjaciele. Jednak gatunek ten nie jest jej obcy, kilkukrotnie wcieliła się w postać Gale Weathers w filmowej serii Krzyk.

Shining Vale opowie o dysfunkcyjnej rodzinie, która przenosi się z miasta do małego miasteczka. Zamieszkują w domu, w którym niegdyś doszło do strasznych rzeczy. Nie mają jednak o tym bladego pojęcia. Obecność nadprzyrodzonego bytu zauważa tylko Pat, która początkowo myśli, że ma depresję lub coś ją opętało. Wbrew pozorom to pomaga jej wrócić do normalności.

Pat to niespełniona matka i żona, która w wieku 17 lat zyskała sławę dzięki sprośnej, przesiąkniętej narkotykami i alkoholem powieści o wzmacnianiu pozycji kobiet. Drugie tyle lat później Pat nie udało napisać się drugiej książki, nie jest szczęśliwa w swoim związku, a jej nastoletnie dzieci ciągle się buntują. Pat wdaje się nawet w romans. Przeprowadzka jest ostatnią próbą uratowania jej związku z Terrym. Czy jednak Par poradzi sobie ze swoim drugim alter ego Rosemary czym zdaje się być niespokojny byt zamieszkujący ich nowy dom?

W obsadzie serialu oprócz Cox znajdują się także Greg Kinnear jako Terry, Mira Sorvino jako Rosemary, Merrin Dingey jako Kam, przyjaciel Pat, Gus Birney i Dylan Gage – oboje wcielają się w nastoletnie dzieci Pat i Terry’ego – Gahnorę i Jake’a. Za produkcję odpowiadają Jee Astrof i Sharon Horgan. Za reżyserię odcinka pilotażowego odpowiada Dearbhla Walsh.

Źródło: comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Criminal sezon 2. - intrygujący kryminał powraca! Tym razem akcja rozegra się w Londynie!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.