Pierwszy polski serial oryginalny Netflix – produkcja trwa!

Więckiewicz, Musiał, Olszówka, Chyra? To obsada godna pierwszego polskiego serialu oryginalnego Netflix. Mało? Obsada po drugiej strony kamery jest równie doskonała! Mówisz “matka i córka”, myślisz Holland i Adamik! Oprócz nich, reżyserowaniem 8 odcinków pierwszego sezonu zajmą się Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają  firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Zdjęcia do serialu już ruszyły (są kręcone w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i na Śląsku), a światowa premiera planowana jest jeszcze w tym roku. Dotrwaliście do tego fragmentu i czegoś Wam brakuje?

“1983” – pierwszy polski serial oryginalny Netflix!

Czy atak terrorystyczny w 1983 roku może zapobiec upadkowi Związku Radzieckiego? Czy żelazna kurtyna może się utrzymać? Jak wtedy wyglądałyby losy Polski? Jaki wpływ miałby na nie oficer śledczy (Robert Więckiewicz) i student prawa wierzący w ideały (Maciej Musiał). Dowiecie się oglądając “1983”!

“1983” – o czym jest serial?

Serial będzie wielowarstwową, zaskakującą mieszanką thrillera szpiegowskiego i kryminału. Polska, rok 2003 – student prawa i skompromitowany oficer odkrywają spisek, który sprawił, że kraj nadal jest zasłonięty żelazną kurtyną. Po 20 latach od ataku terrorystycznego (1983) przywódcy reżimu chcą wprowadzić w życie plan do spółki z dawnym wrogiem. Spisek wpłynie nie tylko na Polskę, ale też na losy całego świata. Czy głównym bohaterom uda się wyjawić tajemnicę, której tak pilnie strzegą rządzący?

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.