Pierwszy polski serial oryginalny Netflix – produkcja trwa!

}

Data: 6 marca 2018

a

Kategorie: Newsy

Więckiewicz, Musiał, Olszówka, Chyra? To obsada godna pierwszego polskiego serialu oryginalnego Netflix. Mało? Obsada po drugiej strony kamery jest równie doskonała! Mówisz „matka i córka”, myślisz Holland i Adamik! Oprócz nich, reżyserowaniem 8 odcinków pierwszego sezonu zajmą się Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają  firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Zdjęcia do serialu już ruszyły (są kręcone w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i na Śląsku), a światowa premiera planowana jest jeszcze w tym roku. Dotrwaliście do tego fragmentu i czegoś Wam brakuje?

„1983” – pierwszy polski serial oryginalny Netflix!

Czy atak terrorystyczny w 1983 roku może zapobiec upadkowi Związku Radzieckiego? Czy żelazna kurtyna może się utrzymać? Jak wtedy wyglądałyby losy Polski? Jaki wpływ miałby na nie oficer śledczy (Robert Więckiewicz) i student prawa wierzący w ideały (Maciej Musiał). Dowiecie się oglądając „1983”!

„1983” – o czym jest serial?

Serial będzie wielowarstwową, zaskakującą mieszanką thrillera szpiegowskiego i kryminału. Polska, rok 2003 – student prawa i skompromitowany oficer odkrywają spisek, który sprawił, że kraj nadal jest zasłonięty żelazną kurtyną. Po 20 latach od ataku terrorystycznego (1983) przywódcy reżimu chcą wprowadzić w życie plan do spółki z dawnym wrogiem. Spisek wpłynie nie tylko na Polskę, ale też na losy całego świata. Czy głównym bohaterom uda się wyjawić tajemnicę, której tak pilnie strzegą rządzący?

 

ZOBACZ TEŻ  Two Sentence Horror Stories – zobaczcie pierwszą zapowiedź nowej antologii!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Zienkiewicz

Lubi góry, mięso, whisky i siedzieć "na komputerze". Serialowo wierna klasykom sprzed lat (Chirurdzy <3), nowym tytułom daje maksymalnie kilkanaście minut szans, jeśli nie ma chemii, porzuca je.