Nowy serial Przynęta już dostępny w HBO GO

}

Data: 2 grudnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Nowy serial Przynęta, opowiadający o głośnym śledztwie z 1992 roku prowadzonym w sprawie zabójstwa młodej matki Rachel Nickell, od wczoraj jest już dostępny w serwisie HBO GO. W roli głównej w produkcji występuje Niamh Algar znana m.in. z serialu Max Original Wychowane przez wilki.

Trzymający w napięciu czteroodcinkowy serial Przynęta to historia policjantki, która pracuje pod przykrywką. Kobieta przyjmuje pseudonim Lizzie James i ma stać się atrakcyjną przynętą dla podejrzanego o zabójstwo.

Produkcja przedstawia kulisy kontrowersyjnej pułapki, jaka została zastawiona przez policję podczas prowadzonego w 1992 w Londynie śledztwa w sprawie morderstwa Rachel Nickell. Pięć miesięcy po zabójstwie brytyjska policja nadal nie jest w stanie znaleźć dowodów winy, by postawić w stan oskarżenia mężczyznę, który zdaniem funkcjonariuszy popełnił zbrodnię. Atmosferę dodatkowo podgrzewają media, które opisują najdrobniejsze szczegóły sprawy. Policjanci chcą za wszelką cenę zatrzymać mężczyznę, który ich zdaniem jest mordercą, zanim popełni on kolejną zbrodnię.

Keith Pedder (Harry Treadaway), młody detektyw, który prowadzi sprawę jest zdesperowany i prosi o pomoc najsłynniejszego brytyjskiego profilera, Paula Brittona (Eddie Marsan), żeby pomógł mu zaplanować brawurową tajną akcję. Razem opracowują wyjątkową i niebezpieczną tajną operację, na czele której staje ambitna policjantka Sadie Byrne (Niamh Algar). Kierując się jedynie poszlakami, ma nawiązać relację z głównym podejrzanym – samotnym mężczyzną, który mieszka w pobliżu miejsca zbrodni, Colinem Staggiem (Sion Daniel Young). Policja wierzy, że jeśli Sadie zdobędzie jego zaufanie, mężczyzna może ujawnić ważne informacje w sprawie morderstwa Rachel. Sadie, prowadzona przez profilera kryminalnego, przybiera pseudonim Lizzie James, kobiety z mroczną przeszłością. Staje się w ten sposób atrakcyjną przynętą dla mężczyzny, którego mają na oku. Tak właśnie zaczyna się jedna z najbardziej kontrowersyjnych operacji w historii brytyjskiej Metropolitan Police.

przyneta deceit s01e01 el anthony as mark de costa niamh algar as sadie lizzie story films all3media international 5 1000
fot. hbo go

Dzięki dostępowi do niepublikowanych wcześniej materiałów audio, wideo, a także dokumentów pisemnych, serial Przynęta zawiera sceny z wiernie przytoczonymi dialogami wplecionymi w fabularyzowaną opowieść o śledztwie, zabierając widzów za kulisy jednego z najbardziej kontrowersyjnych śledztw policyjnych w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TEŻ  Pokolenie – nowy serial w HBO GO o poszukiwaniu przez młodych ludzi swojego miejsca w świecie

W serialu występują Niamh Algar, Sion Daniel Young, Harry Treadaway, Eddie Marsan, Rochenda Sandall i Nathaniel Martello-White. Scenarzystą i producentem jest Emilia di Girolamo, a producentami wykonawczymi Dave Nath oraz Pete Beard.

Serial Przynęta (z ang. Deceit) jest już w całości dostępny w HBO GO. Serial liczy 4 odcinki.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.